Інформаційний Сайт
Департаменту охорони здоров’я
Чернівецької обласної державної адміністрації

 
на правах реклами

У Чернівецькому міському протитуберкульозному диспрансері відбувся семінар-тренінг щодо сучасних методів лабораторної діагностики туберкульозу

У рамках виконання Регіональної програми протидії захворюванню на туберкульоз на 2012-2016 рр. за сприянням управління охорони здоров’я Чернівецької міської ради та спеціалістів обласного клінічного протитуберкульозного диспансеру на базі КМУ «Міський протитуберкульозний диспансер» проведено одноденний семінар-тренінг на тему «Сучасна лабораторна діагностика туберкульозу в закладах охорони здоров’я І-ІІ рівнів надання медичної допомоги». У заході взяли участь фахівці міських лікувально-профілактичних закладів: завідувачі терапевтичних відділень, відділень сімейної медицини, керівники Центрів ПМСД, відповідальні особи за збір та транспортування мокротиння до лабораторій І-ІІІ рівнів діагностики туберкульозу, лікарі-лаборанти та  середні медичні працівники, здійснюють лабораторну діагностику туберкульозу та відповідальні особи за інфекційний контроль з туберкульозу.

Відбулось засідання обласної координаційної ради з протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу

У Чернівецькій обласній державній адміністрації відбулося засідання обласної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу, у якомуі взяли участь: заступник директора Департаменту охорони здоров’я Чернівецької ОДА Юрій Лесюк, голова правління Чернівецького обласного відділення ВБО «Всеукраїнська мережа людей, що живуть з ВІЛ», заступник голови Ради Вадим Велижанін, представники структурних підрозділів облдержадміністрації та громадських організацій, а також головні лікарі профільних медичних закладів.

На порядку денному ради було декілька питань. Насамперед, учасники засідання заслухали доповідь генерального директора обласного спеціалізованого об’єднання «Фтизіатрія» Івана Гавриша щодо створення Міжсекторальної робочої групи з питань протидії захворюванню на туберкульоз, яке члени ради схвалили, проголосувавши майже одноголосно.

Працівники міської поліклініки №1 обговорили надання медичної допомоги хворим на туберкульоз із супутніми патологіями

Автор:Прес-служба від 25-03-2016, 15:44

24 березня, у Всесвітній день боротьби з туберкульозом, в комунальній медичній установі «Міська поліклініка №1» м. Чернівці відбулася науково-практична конференція медичних працівників, організована спільно з кафедрою соціальної медицини та організації охорони здоров’я ВДНЗ України «Буковинський державний медичний університет», на тему «Коморбідність туберкульозу з ВІЛ та неінфекційними захворюваннями». Відкрив конференцію заступник головного лікаря поліклініки з медичної частини Віктор Волощук, ознайомивши присутніх із заходами міського управління охорони здоров’я Чернівецької міської ради у рамках місячника, присвяченого боротьбі з туберкульозом.

Захворюваність на туберкульоз в області щороку знижується

Як інформує генеральний директор Чернівецького СТМО «Фтизіатрія», головний позаштатний фтизіатр Департаменту охорони здоров’я Чернівецької ОДА Іван Гавриш, впродовж останніх років ситуація щодо захворюваності на туберкульоз в області стабільна. Поступово знижуються як показники захворюваності, так і показники розповсюдженості інфекції.

- У 2014 році рівень захворюваності мешканців області всіма формами туберкульозу складав 40,4 на 100 тисяч населення, а вже у 2015 цей показник становив 40,1 на 100 тисяч населення. Аналогічне зниження показників спостерігається й щодо розповсюдженості інфекції. Зокрема у 2014 році розповсюдженість туберкульозу становила 88 на 100 тисяч населення, у 2015 – 83,8 на 100 тисяч населення.

Представники громадських організацій, соціальної служби та медики об’єднують зусилля в боротьбі з туберкульозом

Напередодні Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом, який світова спільнота традиційно відзначає 24 березня, в Чернівецькому обласному центрі з профілактики та боротьби зі СНІДом за ініціативи Чернівецької обласної громадської організації «Люди Буковини» відбувся «круглий стіл» на тему: «Зупинимо туберкульоз разом!». В обговоренні актуальних питань протидії цьому захворюванню взяли участь представники громадських організацій – ЧОВ ВБО «Всеукраїнська мережа людей, що живуть з ВІЛ», ЧМБФ «Нова сім’я», ВГО «Волонтерський рух Буковини»; працівники обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей, молоді та Головного управління Національної поліції в Чернівецькій області, а також керівники медичних закладів – Чернівецького обласного протитуберкульозного диспансеру, Чернівецького обласного центру здоров’я та представники Чернівецького обласного центру з профілактики та боротьби зі СНІДом.

Розпочав роботу новий онлайн-ресурс про туберкульоз в Україні та світі

Автор:Прес-служба від 9-02-2016, 09:01

1 лютого 2016 року розпочав роботу спеціалізований онлайн-ресурс для професіоналів та широкого загалу про туберкульоз в Україні та світі .

Це перший масштабний вітчизняний ресурс про туберкульоз, що поєднує можливість інтерактивного навчання, велику бібліотеку ресурсів і цікаві можливості для он-лайн спілкування фахівців-практиків. Створення цього веб-сайту стало можливим завдяки підтримці Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), наданій в рамках Проекту USAID «Посилення контролю за туберкульозом в Україні», у партнерстві з Державною установою «Український центр контролю за соціально небезпечними захворюваннями МОЗ України».

Нова ера протидії СНІДу, туберкульозу та малярії: стратегія Глобального фонду на 2017-2021рр

Автор:Прес-служба від 9-09-2015, 12:05

На початку вересня у м. Буенос-Айрес (Аргентина) відбувся дводенний Форум Партнерства Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією з метою розробки стратегії Глобального фонду на період 2017-2021років, учасниками якого стали представники з Латинської Америки, Карибського басейну, Східної Європи та Центральної Азії.

Ця зустріч стала третьою серед подібних заходів з розробки стратегії Глобального Фонду на 2017-2021 роки: у травні в Аддіс-Абебі (Ефіопія) та у червні 2015 у Бангкоку (Таїланд) відбулися зустріч представників інших регіонів світу.

Обласний протитуберкульозний диспансер активно співпрацює з громадськими організаціями щодо протидії та профілактики туберкульозу

Впродовж останніх років у Чернівецькому обласному протитуберкульозному диспансері активізували співпрацю з громадськими організаціями. Оскільки туберкульоз – захворювання медико-соціальне, чим більше уваги йому приділяють, тим ефективнішою є протидія та профілактика. Як інформує в. о. генерального директора Чернівецького обласного спеціалізованого медичного об’єднання «Фтизіатрія», головний позаштатний фтизіатр Департаменту охорони здоров’я Чернівецької ОДА Іван Гавриш, найдовше диспансер співпрацює з Чернівецькою обласною організацією Товариства Червоного Хреста.

Відбулося перше цьогорічне засідання обласної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу (ФОТО)

У Чернівецькій обласній державній адміністрації відбулося засідання обласної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу. Після затвердження оновленого складу, цьогоріч координаційна рада зібралася вперше. Відтак, у засіданні взяли участь: заступник директора Департаменту охорони здоров’я Чернівецької ОДА – начальник управління організаційно-ресурсного забезпечення Юрій Лесюк, голова правління Чернівецького обласного відділення ВБО «Всеукраїнська мережа людей, що живуть з ВІЛ», заступник голови Ради Вадим Велижанін, представники структурних підрозділів облдержадміністрації та громадських організацій, а також головні лікарі профільних медичних закладів.

Представники обласного центру здоров’я взяли участь у столичній нараді щодо комунікацій регіональних рад з питань протидії ТБ та ВІЛ/СНІДу

В рамках реалізації проекту «Зміцнення Національної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу» за ініціативи Міністерства охорони здоров’я України та підтримки Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією у Києві відбулась дводенна нарада з елементами тренінгу на тему: «Побудова ефективної моделі комунікації на рівні регіональних рад з метою удосконалення залучення представників громадського суспільства до управління програмами». У нараді-тренінгу взяли участь: секретаріат Національної ради,

Назад Вперед
Наверх
Інформаційне наповнення:
Обласний Центр Здоров'я, ЛПЗ області