Інформаційний Сайт
Департаменту охорони здоров’я
Чернівецької обласної державної адміністрації

 
на правах реклами

Медзаклади первинної ланки Глибоччини ефективно підготували до зими

Автор:Прес-служба від 15-12-2014, 15:48

Як повідомляє головний лікар Глибоцького центру первинної медико-санітарної допомоги Марія Мельничук, цьогоріч медичні заклади первинної ланки району ефективно підготовили до зимніх холодів. Зокрема, подбали про опалення та поліпшення матеріально-технічного стану амбулаторій і ФАПів.

- Впродовж року вдалося покращити благоустрій приміщень підпорядкованих медичних закладів. Насамперед, провели косметичні ремонти та подбали про належне забезпечення теплом під час опалювального сезону. Для Кам’янської амбулаторії придбали і встановили твердопаливний котел, а для амбулаторій сіл Коровія, Тереблече, Карапчів закупили електрокотли. 

14 червня – Всесвітній день донора крові

У день народження Карла Ландштейнера, австрійського лікаря, який відкрив групи крові людини, донори відзначають свято. У цей день відбуваються різноманітні заходи, покликані підвищити рівень свідомості суспільства щодо важливості донорства.

Місія донора надзвичайно гуманна. Даруючи людям кров, донор нерідко рятує багато життів. Адже, незважаючи на сучасні технології, замінника людської крові досі не винайдено.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, щороку у світі здійснюється понад 92 мільйони кроводач. Майже половина з них припадає на країни з високим рівнем розвитку, населення яких складає тільки 15% від загальної кількості мешканців Землі.

18 травня 2013 року відзначають Всесвітній День пам'яті померлих від СНІДу

Станом на 01.01.2013 року в Україні зареєстровано понад 223 тис. випадків ВІЛ-інфікованих,  з них 36 830 випадків ВІЛ-інфекції у дітей до 14 років. 56 382 випадки СНІДу ,включаючи 1 224 дітей до 14 років. За весь період спостереження , у країні від захворювань зумовлених СНІДом, померло 28 тис. осіб.

У Чернівецькій області станом на 01.04.2013 року на диспансерному обліку перебуває 701 ВІЛ-інфікований, з них 153 особи, хворих на СНІД. З часу виявлення першого випадку ВІЛ-інфекції у 1987 році і до 01.04.2013 року включно, у Чернівецькій області зареєстровано 1 113 випадків ВІЛ-інфекції, у тому числі 255 випадків захворювань на СНІД, 124 випадки смерті від захворювань, зумовлених СНІДом, 193 дитини народжені від ВІЛ-інфікованих жінок. За І кв. 2013 року в Чернівецькій області зареєстровано 24 нових випадки ВІЛ-інфекції.

БДМУ – лідер рейтингу «Webometrics Ranking of World's Universities» серед вищих медичних навчальних закладів України та вищих навчальних закладів Буковини

Автор:old від 11-02-2013, 12:23

БДМУ. Вебометрікс

07 лютого 2013 року оприлюднено черговий рейтинг Webometrics Ranking of World's Universities, що визначає місця університетів світу за показником їх Інтернет-присутності. Рейтинг складається компанією Cybermetrics Lab (Іспанія) уже дев‘ятий рік та публікується щороку у липні та січні-лютому.

За даними рейтингу Webometrics Ranking of World's Universities БДМУ посів 1-е місце серед вищих медичних навчальних закладів України, випередивши попереднього лідера - Донецький національний медичний університет ім.М.Горького. У порівнянні із результатами попереднього рейтингу університет піднявся більше ніж на 1200 пунктів і посів 27 – серед 311 вищих навчальних закладів України, які увійшли до бази Webometrics Ranking of World's Universities у 2013 році.

29 жовтня – Міжнародний день боротьби з псоріазом

Проблема псоріазу посідає одне з провідних місць у практичній дерматології. Актуальність дерматозу визначається його поширеністю (на псоріаз страждає від 2% до 6% населення світу), а також тенденцією до більш тяжкого клінічного перебігу на сучасному етапі з частими й тривалими рецидивами, ураженням опорно-рухового апарату та внутрішніх органів, що є причиною тривалої непрацездатності, а нерідко й інвалідизації цих пацієнтів. Згідно з даними клініко-епідеміологічних досліджень, проведеними за останнє десятиріччя в Україні, найчастіше захворювання дебютує в молодому працездатному віці (21-40 років). “За даними сучасних досліджень, псоріаз є мультифакторним захворюванням, у виникненні та перебігу якого істотне значення відіграють: генетична детермінованість, розлади нейроендокринної регуляції, зміни імунологічної реактивності, захворювання органів травлення, хронічні вогнища інфекції, обмінні порушення тощо. На перебіг псоріазу впливають також предиктори (алкоголь, куріння тощо). Куріння є чинником ризику щодо розвитку псоріазу у чоловіків та жінок. Алкоголь зумовлює імунний дисбаланс та індукує зміни в капілярах шкіри, спричиняючи загострення псоріазу та більш тяжкий клінічний перебіг дерматозу,”– розповідає професор Ольга Денисенко, завідувач кафедри дерматовенерології БДМУ.

27 березня – Всесвітній День нефролога

Автор:old від 27-03-2012, 14:38

Ще зовсім недавно розділи підручників, присвячені захворюванням нирок, займали лічені сторінки. Проте сьогодні нефрологія – один з розділів внутрішньої медицини, які розвиваються швидко і динамічно. Це обумовлено, з одного боку, зростанням кількості пацієнтів, які страждають на хронічні ураження нирок, більш частим і глибоким ураженням нирок у хворих на захворювання інших органів і систем, а з іншого – широким впровадженням у нефрологічну практику прижиттєвого морфологічного дослідження, використанням нових методів визначення функціонального стану нирок та візуалізації їх структури. Якщо ще 20 років назад нефрологічні захворювання складали 1% в структурі захворювань внутрішніх органів, то сьогодні майже кожний 10 пацієнт клініки внутрішньої медицини має ознаки ураження нирок.

17 вересня 2011року відзначається День фармацевтичного працівника України.

Автор:ОЦЗ1 від 15-09-2011, 11:10

 17 вересня 2011року відзначається День фармацевтичного працівника України.

Аптека є закладом охорони здоров’я для виконання державних програм. Існування комунальних аптек є так само необхідним, як і державна мережа лікувальних закладів. Основним завданням аптечних закладів є забезпечення населення якісними, ефективними та доступними лікарськими засобами. Якість лікарських препаратів постійно контролюється державною інспекцією контролю за якістю ліків.

Всього в аптеках Чернівецької області працюють більше ніж 1200 співробітників, з яких 365 чоловік в аптеках комунальної власності. На території області функціонують 251 аптека, в тому числі 47 (або 19%) з загальної кількості складають аптеки комунальної власності, крім цього в лікувальних закладах відкрито 130 аптечних пунктів різної форми власності.

 

У Чернівцях провели День боротьби з інсультом

Автор:ОЦЗ1 від 7-09-2011, 12:21

«Стоп інсульт»! З таким девізом 5 вересня стартувала чергова соціальна акція проекту «Майстерня здоров’я» на базі Чернівецької обласної клінічної лікарні. Впродовж 2-ох днів чернівчанам безкоштовно вимірювали тиск та консультували  з медичних питань. Адже головний фактор розвитку інсульту – невиліковна артеріальна гіпертензія. Щоб запобігти цьому, треба контролювати свій тиск.

Автор:pva від 15-01-2014, 12:16
Тестирование

10 вересня 2011 року в Україні відзначається День фізичної культури і спорту.

Автор:ОЦЗ1 від 9-09-2011, 10:08

10 вересня 2011 року відзначається День фізичної культури і спорту. За статистичними даними на сьогоднішній день лише 6-8% населення України займаються фізичною культурою і спортом. Заняття фізкультурою покращують загальний стан організму, розширюються фізичні і розумові якості людини, зміцнюють нервову систему, підвищують працездатність.

З метою покращення стану здоров’я населення, в першу чергу серед молоді, в Чернівецькій області відкрито і працює 36 дитячо-юнацьких спортивних шкіл, в яких проходять навчання близько 14568 дітей, функціонують спеціалізована дитячо-юнацька спортивна школа олімпійського резерву, центр олімпійської підготовки, школа вищої спортивної майстерності, спортивні товариства «Спартак», «Авангард», «Динамо», «Колос» та інші, де займається переважно доросле населення.

Назад Вперед
Наверх
Інформаційне наповнення:
Обласний Центр Здоров'я, ЛПЗ області