Інформаційний Сайт
Департаменту охорони здоров’я
Чернівецької обласної державної адміністрації

 
на правах реклами

Оксана Андрієць: "Медичне співтовариство має тісно співпрацювати із громадою"

Автор:Прес-служба від 2-06-2014, 14:34

Новий директор Департаменту охорони здоров’я та цивільного захисту Чернівецької облдержадміністрації Оксана Андрієць лічить дні з часу свого призначення. Людина дії і діла, вона кожен із них прагне максимально наситити корисними для галузі справами. І хоча до ста перших днів роботи, коли прийнято підбивати перші підсумки, ще далеко (О. Андрієць офіційно заступила на посаду 15 травня), Оксана Анатоліївна люб’язно погодилася відповісти на запитання "ЗБ".

Ігор Шкробанець: Реформа охорони здоров’я потрібна і пацієнтам, і медикам, і державі в цілому

Автор:Прес-служба від 11-07-2013, 10:25

Суттєвих реформ вітчизняна медицина очікує вже не перший рік. На їхній необхідності наголошує Президент України Віктор Янукович, оскільки забезпечення населення якісними медичними послугами є одним із державних пріоритетів. Медична реформа передбачає забезпечення загальної доступності та рівності в одержанні якісної медичної допомоги, створення мотивації для медичних працівників та низку інших переваг.

Про сучасне медицини та її перспективи спілкуємося з директором Департаменту охорони здоров’я та цивільного захисту населення Чернівецької ОДА Ігорем Шкробанцем.

 

БДМУ – лідер рейтингу «Webometrics Ranking of World's Universities» серед вищих медичних навчальних закладів України та вищих навчальних закладів Буковини

Автор:old від 11-02-2013, 12:23

БДМУ. Вебометрікс

07 лютого 2013 року оприлюднено черговий рейтинг Webometrics Ranking of World's Universities, що визначає місця університетів світу за показником їх Інтернет-присутності. Рейтинг складається компанією Cybermetrics Lab (Іспанія) уже дев‘ятий рік та публікується щороку у липні та січні-лютому.

За даними рейтингу Webometrics Ranking of World's Universities БДМУ посів 1-е місце серед вищих медичних навчальних закладів України, випередивши попереднього лідера - Донецький національний медичний університет ім.М.Горького. У порівнянні із результатами попереднього рейтингу університет піднявся більше ніж на 1200 пунктів і посів 27 – серед 311 вищих навчальних закладів України, які увійшли до бази Webometrics Ranking of World's Universities у 2013 році.

Інтерв'ю начальника Головного управління охорони здоров'я Чернівецької ОДА Ігоря Шкробанця газеті "Свобода слова"

- Ігорю Дмитровичу, які особли­вості медичного простору Чернівецької області ви б вио­кремили? Чи є проблеми, при­таманні лише нашій області?

- Попри те, що Чернівецька об­ласть є найменшою в Україні, за підсумками     кількох     останніх років вона посідає місця в першій десятці за станом здоров'я населен­ня, діяльністю та ресурсного забез­печення медзакладів   і серед пер­ших - за обслуговуванням населен­ня сільської місцевості.

Так, наприклад, у нас показник смертності становить 13,0%, що на 2,7 % нижче середньоукраїнського (Україна - 16,4 %0. Показник народ­жуваності маємо на рівні 12,2%о, а це на 19,6% вище середньоукраїнсько­го (Україна - 10,2%), тобто знизили­ся темпи скорочення чисельності населення, а відповідно до цього збільшився показник природного приросту. Також відзначається зменшення показника смертності у осіб працездатного віку (2009 р. -  3,99 %, 2010 р. - 3,75%). Стабільно меншим за середньодержавний за­лишається показник малюкової смертності, знижується материнсь­ка смертність, знизилась смертність від усіх форм туберкульозу з 11,7 на 100 тис. нас. у 2009 р. до 9,3 на 100 тис. нас. у 2010 р. (Україна 2009 р.- відповідно 18,2). Завдяки актив­ному виявленню та диспансеризації хворих на гіпертонію, знизилась за­хворюваність на інфаркт міокарду на 10,9% (2009 р. - 116,0 на 100 тис. дорослого населення, 2010 р. - 103,3 відповідно), Україна 2009 р. - 133,1. Внаслідок застосування су­часних медичних технологій вда­лось зменшити летальність у ліку­вальних закладах області з 0,54% - 2009 р. до 0,49% -  2010 р., при по­казнику по Україні - 1,09.

Великі плани маленької області

                                                                         Великі плани маленької області

Чернівецька область готова до непопулярних кроків на шляху створення конкурентоспроможних медичних досягнень.
Чому Буковина ще не готова до ринкових відносин у медицині, скільки лікарняних ліжок вже скоротили і чи допомагає галузі голова облдержадміністрації Михайло Папієв, розповів читачам газети «Медичний світ» голова Управління охорони здоров’я Чернівецької обласної державної адміністрації Ігор Шкробанець.

Сучасна медицина Буковини

Автор:old від 16-03-2011, 09:42

За рейтинговими показниками Міністерства охорони здоров’я України по підсумках декількох останніх років Чернівецька область посідає місця в першій десятці по стану здоров’я населення, діяльності та ресурсного забезпечення закладів охорони здоров’я України,  серед перших по обслуговуванню населення сільської місцевості.  В області за останні роки відбувається стабілізація демографічної ситуації. Показник смертності населення залишається на рівні  13,0‰, що на 2,7 % нижче середньоукраїнського (Україна-16,4‰). Стабілізувався  показник народжуваності – 12,2 ‰, що на 19,6%  вище середньоукраїнського ( Україна - 10,2‰), тобто знизилися темпи скорочення  чисельності населення, а відповідно до цього збільшився показник природного приросту, який за 2009 рік становив – -0,7%о, а за 2010 рік – -0,8 (середньоукраїнський – -6,2). Також відмічається зменшення показника смертності у осіб працездатного віку (2009 р. – 3,99 ‰, 2010 р. -3,75‰ ).Стабільно меншим за середньодержавний залишається показник малюкової смертності – 8,16‰  (Україна 2009р. – 9,4‰). Відмічається зниження материнської смертності до 9,1 на 100 тис. живонароджених дітей.

Нервове напруження – загроза здоров’ю № 1

Автор:ОЦЗ1 від 12-09-2011, 09:57

Нервове напруження – загроза здоров’ю № 1

Люди вже давно почали помічати, що нервове напруження, тривожність, стрес з часом виливаються у цілком реальні хвороби. Характер цих хвороб може бути абсолютно різним – від неврозу до цукрового діабету. Крім того, саме дистрес вважають однією з причин виникнення раку. Але виявляється, що цього можна уникнути, якщо усунути першопричину. Так стверджують фахівці, а точніше – вони радять навчитися адаптуватися до стресових ситуацій, адже уникати їх у нашому мінливому світі неможливо. Тож спробуємо дізнатися, як і де лікувати хвороби нервової системи.

 

 Психічна хвороба – ще не вирок

 Визнати психічну недугу людині завжди нелегко. У більшості випадків не обходиться без сторонньої «допомоги»: люди покладаються на поради друзів, священиків, ворожок. Просто ховаємо справжню проблему у підсвідомість. На думку психотерапевтів, це пов’язане з тим, що нашим людям соромно визнавати психічні проблеми, а це велика помилка, адже більшість психічних хвороб, наприклад невроз, можна попередити на ранніх стадіях, вчасно звернувшись до фахівця. Здебільшого лікарі наголошують, що це питання соціального характеру, оскільки суспільство сторониться людей з психічними розладами, вважаючи хворобу вироком на все життя. Психотерапевти вже давно намагаються донести думку до людей, що психічні хвороби нічим не відрізняються від інших хвороб.

Як визначити, що необхідна допомога?

Ігор Шкробанець: Якісна медична допомога маленьким буковинцям – пріоритет обласної влади

Ігор Шкробанець: Якісна медична допомога маленьким буковинцям – пріоритет обласної влади
Про стан надання медичної допомоги дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування в області поінформував начальник Головного управління охорони здоров’я облдержадміністрації Ігор Шкробанець. За словами начальника Головного управління охорони здоров’я облдержадміністрації, в області функціонують 17 державних закладів для дітей, у тому числі, обласний спеціалізований будинок дитини, дитячий будинок у селі Оршівці Кіцманського району та 13 шкіл-інтернатів, дитячий будинок у селі Магала Новоселицького району, притулок для неповнолітніх, в яких виховуються діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування та діти, які опинилися в складних життєвих обставинах.

В області створено єдину мережу вебсайтів закладів охорони здоров’я

Автор:old від 18-03-2011, 17:48

Головним управлінням охорони здоров’я Чернівецької обласної державної адміністрації спільно з проводиться робота щодо створення єдиного інформаційного простору в закладах охорони здоров’я Чернівецької області. Сьогодні в облдержадміністрації відбулася нарада з питань організації роботи сайту Головного управління охорони здоров’я та роботи сайтів центральних районних лікарень, яку провів начальник Головного управління охорони здоров’я Ігор Шкробанець. У нараді взяли участь ректор Буковинської державної медичної академії Тарас Бойчук, головний лікар обласного Центру здоров’я Василь Задорожний, а також головні лікарі центральних районних лікарень області.

Інформаційне наповнення:
Обласний Центр Здоров'я, ЛПЗ області