Інформаційний Сайт
Департаменту охорони здоров’я
Чернівецької обласної державної адміністрації

 
на правах реклами

Навіщо селу реанімація (стаття "Урядового кур'єра")

Адміністративна реформа дала громадам гроші, якими розпоряджатися треба з толком 

«Лікарні в райцентрах нам більше не потрібні. Ми побудуємо свої», — заявили керівники об’єднаних територіальних громад Буковини. Вони тепер при грошах. Через прямі міжбюджетні взаємини з Мінфіном їм впали наче з неба мільйони гривень медичної субвенції, якої вони раніше не мали і яку тепер з рук випускати не хочуть.

Область просить квоти

Державний бюджет, як і було обіцяно в межах реформи місцевого самоврядування, надав новоствореним адміністративно-територіальним одиницям кошти для забезпечення медичних послуг їхнім жителям.

Лікарі з різних регіонів України закликають вакцинуватися від поліомієліту

Всесвітня організація охорони здоров’я та дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) за підтримки Міністерства охорони здоров’я України створили низку відеороликів на тему: «Stop polio in Ukraine», де лікарі з різних регіонів України розповідають про страшні наслідки поліомієліту та закликають долучатися до вакцинації від цієї хвороби.

Дивіться відео за посиланням:

Поліомієліт настільки важке захворювання, що у пошуках вакцини проти нього у 50-х роках науковці йшли на будь-які жертви

Документальна стрічка про боротьбу з епідемію поліомієліту 50-х років у багатьох країнах світу, історію винайдення поліомієлітної вакцини та мужність медиків-експериментаторів, які випробовували перші зразки поліовакцини на собі та внуках. До речі, тестування вакцини в такий спосіб вважалось серед вірусологів не подвигом, а неписаним правилом.

На які жертви йшли у світі, щоб сьогодні людство могло вважатись вільним від поліомієліту, дивіться в документальній стрічці «Дуель з вірусом: врятувати людство».

 

Навіщо вакцинувати дитину проти поліомієліту? Відповідь на це запитання дає медичний експерт дитячого фонду ЮНІСЕФ Катерина Булавинова

В ефірі Еспресо. TV медичний експерт дитячого фонду ЮНІСЕФ Катерина Булавинова пояснює чому необхідно вакцинувати дитину від поліомієліту. Дивіться за посиланням:  

Брифінг керівництва МОЗ та представників ВООЗ і ЮНІСЕФ: результати першого туру вакцинації проти поліомієліту. Наступні кроки.

9 листопада в Кабінеті Міністрів України відбувся прес-брифінг керівництва Міністерства охорони здоров’я України та представників міжнародних організацій ВООЗ і ЮНІСЕФ, на якому прозвітували про результати проведення першого раунду додаткової вакцинації від поліомієліту в Україні.

Дивіться брифінг за посиланням: 

Медичний експерт Фонду ЮНІСЕФ Катерина Булавинова відповідає на запитання щодо проведення додаткової імунізації проти поліомієліту

Медичний експерт Фонду ЮНІСЕФ Катерина Булавинова в редакції газети "Комсомольська правда в Україні" відповідає на запитання щодо проведення додаткової імунізації проти поліомієліту. Про необхідність цієї додаткової вакцинопрофілактики, якість імунобіологічних препаратів, їх кількіть та безпеку дивіться за посилання:

Також експерт розповіла, що таке поліомієліт, про шляхи інфікування вірусом та в чому його небезпека.

Чого очікувати від медичної реформи? (Інтерв’ю О. Квіташвілі газеті «Українська правда»)

«Численні міфи створюють хибне увлення про те, як виглядатиме українська медицина за кілька років за умови втілення реформи – такої, яку пропонує нинішнє керівництво МОЗ.

Я спробую розвіяти міфи, але зараз саме від депутатів залежить чи візьмуть верх політичні амбіції, і медицина надалі залишатиметься в руїнах, чи всі об’єднаються і приймуть найближчим часом такі необхідні для України закони, зареєстровані вже у Верховній Раді під №2309а, №2310а, №2311а. І тоді реальність вперше за 25 років незалежності буде змінена», - йдеться в інтерв’ю Мністра охорони здоров’я Олександра Квіташвілі.

Повна версія інтерв’ю за посиланням 

Брифінг Міністра охорони здоров'я Укаїни Олександра Квіташвілі в Українському кризовому медіа-центрі щодо кадрових змін у Міністерстві

Автор:Прес-служба від 3-04-2015, 16:18

Брифінг Міністра охорони здоров'я Укаїни Олександра Квіташвілі в Українському кризовому медіа-центрі щодо кадрових змін в Міністерстві


Олександра Павленко: «Лікувальні заклади мають стати ефективними підприємствами»

В ексклюзивному інтерв’ю інформаційному агентству «Інтерфакс-Україна» перший заступник Міністра охорони здоров’я України Олександра Павленко розповіла, що МОЗ України пропонує змінити в системі охорони здоров’я.

«Нині ведеться активна робота над основоположними питаннями в рамках реформи лікувальних закладів. Зокрема, обговорюються питання та перспективи зміни їх правового статусу. Хочу наголосити: мова йде не про зміну форми власності, - державна та комунальна форми власності залишаться. Необхідно визначити – це буде установа чи підприємство.

Оксана Андрієць: "Незважаючи на труднощі, медики краю гідно впоралися з усіма викликами часу"

Автор:Прес-служба від 5-03-2015, 12:49

До хронічного недофінансування, від якого вітчизняна медицина потерпає фактично протягом усього часу свого існування, та до проблемних питань її реформування торік додалися нові виклики. На Сході України запалала війна, внаслідок чого катастрофічно погіршилася суспільно-економічна ситуація цілої держави. Що, звісно, позначилося на роботі всіх галузей, медичній – у тому числі. Як у зв’язку з цим працювалося медикам області, з якими результатами вони закінчили рік минулий і що планують на нинішній, редакція попросила розповісти директора Департаменту охорони здоров’я Чернівецької облдержадміністрації, доктора медичних наук, професора Оксану Андрієць.

Назад Вперед
Наверх
Інформаційне наповнення:
Обласний Центр Здоров'я, ЛПЗ області