Інформаційний Сайт
Департаменту охорони здоров’я
Чернівецької обласної державної адміністрації

 
на правах реклами

У районній лікарні Заставнівщини оновили рентгенологічне обладнання

Автор:Прес-служба від 4-05-2016, 14:26

Впродовж декількох років у Заставнівській центральній районній лікарні повністю оновили рентгенологічне обладнання. Зокрема у 2008 році для медзакладу придбали цифровий флюорограф, а в 2013-му стаціонарне відділення отримало цифровий рентгенапарат. Крім того, протягом 2014-2015 року Заставнівська ЦРЛ брала участь в транскордонному проекту «Медицина в надзвичайних ситуаціях та випадках – швидка відповідь транскордонним викликам», який був реалізований в рамках спільної програми «Румунія – Україна – Республіка Молдова».

У Заставнівській ЦРЛ оновили стоматологічне обладнання

Як інформує завідуюча стоматологічним відділенням Заставнівської центральної районної лікарні, позаштатний районний стоматолог  Олександра Шевчук, фахівці стоматологічної служби Заставнівщини обслуговують понад 50 тисяч населення, серед яких 15 тисяч – діти. Загалом у районі працюють 20 лікарів-стоматологів. Семеро з них забезпечують надання стоматологічної допомоги у відділенні стоматології районної лікарні Заставни, а решта – в стоматологічних кабінетах при амбулаторіях загальної практики – сімейної медицини району.

- Поступово у нашому відділенні та структурних підрозділах служби оновлюють обладнання. Торік для відділення придбали дві сучасні стоматологічні установки.

Керівники обласної влади та системи охорони здоров’я області відвідали медичні заклади Заставнівського району

23 березня голова Чернівецької обласної державної адміністрації Олександр Фищук у рамках перебування з робочою поїздкою на Заставнівщині разом із директор Департаменту охорони здоров’я Чернівецької ОДА, доктором медичних наук, професором Оксаною Андрієць відвідали медичні заклади району.

Насамперед керівництво ознайомилось з роботою Кострижівської амбулаторії загальної практики – сімейної медицини та терапевтичного відділення №2 Зставнівської ЦРЛ, які знаходяться в одному приміщенні. Під час візиту було порушено питання підвищення ефективності використання коштів, які виділяють на утримання лікарні.

Заставнівські медики ознайомились з роботою системи охорони здоров’я Польщі

У лютому делегація із Зставнівського району Чернівецької області, у складі керівників районної влади, депутатів районної ради, сільських голів та представників системи охорони здоров’я Заставнівщини з робочим візитом відвідала Лідзбарський повіт сусідньої Польщі.

Як розповідає заступник головного лікаря з медсестринства Заставнівської ЦРЛ Любов Іванович, насамперед заставчани вивчали досвід поляків щодо впровадження адміністративної реформи. Попри те, у рамках поїздки до Лідзбарського повіту, буковинська делегація ознайомились і з роботою лікувально-профілактичних закладів та концепцією страхової медицини Польщі.

На Заставнівщині відбувся п’ятиденний тренінг в рамках програми «Здоров’я жінок України»

Автор:Прес-служба від 1-03-2016, 09:29

Впродовж 22-26 лютого на базі Заставнівської центральної районної лікарні відбувся п’ятиденний клінічний тренінг з питань планування сім’ї та репродуктивного здоров’я населення. У рамках програми «Здоров’я жінок України», яку реалізують на території Буковини вже впродовж декількох років, навчання провели для акушер-гінекологів, лікарів загальної практики – сімейної медицини, акушерок та медичних сестер.

Як повідомляє керівник центру планування сім’ї та репродукції людини Чернівецького обласного діагностичного центру, головний позаштатний фахівець з питань планування сім’ї Департаменту охорони здоров’я Чернівецької ОДА Яна Марфіна,

Дві сімейні амбулаторії Заставнівщини співпрацюють з ООН

На Заставнівщині актуальним залишається питання щодо покращення матеріально-технічної бази структурних підрозділів Центру первинної медико-санітарної допомоги. Як повідомляє головний лікар Заставнівського центру ПМСД Любомир Шевчук, торік на умовах безоплатної оренди Заставнівську амбулаторію загальної практики – сімейної медицини вдалося забезпечити автотранспортом, ще дві сімейні амбулаторії – у селі Горішні Шерівці та в Баламутівці – оснастили сучасними електрокардіографами. Крім того, дві амбулаторії в Заставнівському районі беруть участь у транскордонних проектах.

Первинна ланка Заставнівщини – найбільш розбудована в області

Заставнівський район є одним з лідерів розвитку сімейної медицини на теренах Буковини. Окремі показники роботи Заставнівщини щодо надання медичної допомоги на засадах загальної практики – сімейної медицини перевершують не тільки обласні, а й загальноукраїнські.

- Наразі в районі функціонують 18 амбулаторій загально-практики сімейної медицини та стільки ж фельдшерсько-акушерських пунктів. До запровадження сімейної медицини фахівці району підійшли досить відповідально й інтенсивно попрацювали над реалізацією реформи. Тому на сьогодні у нас майже повністю завершена реорганізація ФАПів. У перспективі, аби максимально наблизити лікарську допомогу до населення,  маємо реорганізувати ще два ФАПи у селах Добринівці та Погорілівка.

Середній медперсонал первинної ланки Заставнівщини регулярно підвищує кваліфікацію (ФОТО)

Автор:Прес-служба від 11-09-2014, 11:01

На базі Заставнівської центральної районної лікарні відбувся щомісячний семінар з підвищення кваліфікації для працівників первинної ланки району. У ньому взяли участь фельдшери та акушерки сільських лікувально-профілактичних закладів Заставнівщини. Як розповідає головний лікар КУ «Заставнівський центр первинної медико-санітарної допомоги» Любомир Шевчук, регулярні навчання працівників первинної ланки дозволяють підвищувати рівень професійних знань медперсоналу. Крім того, подібні семінари дають змогу доводити до відома працівників директивні документи, які надходять з керівних органів системи охорони здоров’я.

Благодійники подарували Заставнівській ЦРЛ лікарняні ліжка, пальне та пральний порошок

Як повідомив заступник головного лікаря Заставнівської центральної районної лікарні В. Процюк, станом на початку року залишок надходжень від благодійних внесків у грошовій формі складав 25024,43 грн. Упродовж січня-червня надійшло ще 4207,88 грн. Водночас за вказаний період було використано 3682,00 грн.: їх скерували на закупівлю стоматологічних матеріалів. Отож, на початок липня залишок надходжень від благодійних внесків 26192,74 грн.

Червоний Хрест навчав мешканців Заставнівщини навичкам долікарської допомоги

Зважаючи на велику кількість охочих опанувати навички долікарської допомоги, обласна організація Товариства Червоного Хреста організовує для них тренінги не лише у Чернівцях, а й у районах області. Зокрема, такий тренінг відбувся у Заставні. Його проводили голова ООТЧХ Тетяна Корнілович та інструктор Надія Кирилюк. Основний акцент навчання вони зробили на опануванні учасниками тренінгу практичних навичок, оскільки здебільшого люди не наважуються надавати першу медичну допомогу як з причини їх незнання, так і через невміння розпізнати стан постраждалого.

Назад Вперед
Наверх
Інформаційне наповнення:
Обласний Центр Здоров'я, ЛПЗ області