Інформаційний Сайт
Департаменту охорони здоров’я
Чернівецької обласної державної адміністрації

 
на правах реклами

Питання медичного супроводу дітей загиблих в АТО військовослужбовців – під постійним контролем керівника Департаменту охорони здоров’я

Сьогодні, 17 травня, під керівництвом директора Департаменту охорони здоров’я Чернівецької ОДА, доктора медичних наук, професора Оксани Андрієць на базі Сторожинецької центральної районної лікарні відбулось поглиблене обстеження дітей військовослужбовців району, які загинули в зоні проведення АТО.

Як інформує заступник головного лікаря з охорони материнства і дитинства Сторожинецької ЦРЛ Микола Дідух, в цілому було проведено обстеження семи дітей. Спершу їх оглянули вузькі медичні спеціалісти – хірург, невропатолог, окуліст, отоларинголог, дерматолог, педіатр та сімейний лікар. Після огляду за необхідності дітей було скеровано на проведення додаткових методів обстеження.

Головний медик області перебувала з робочим візитом на Сторожинеччині

16 березня директор Департаменту охорони здоров’я Чернівецької обласної державної адміністрації, доктор медичних наук, професор Оксана Андрієць перебувала з робочим візитом на Сторожинеччині. В ході поїздки головний медик області провела особистий прийом громадян у приміщенні Сторожинецької районної державної адміністрації. В цілому з питань безкоштовного виділення ліків інсулінозалежним хворим, санаторно-курортного лікування, медичних послуг в обласному військовому госпіталі та щодо лікування осіб з обмеженими фізичними можливостями до керівника системи охорони здоров’я області звернулися семеро мешканців району.

За підсумками діяльності медичних закладів області, лідером рейтингу знову став Сторожинецький район

Підбито підсумки обласного рейтингу діяльності закладів охорони здоров’я районів Чернівецької області за 2015 рік, який виводять за спеціальною формулою, враховуючи майже три десятки різноманітних показників.

Як інформує директор Департаменту охорони здоров’я Чернівецької облдержадміністрації, доктор медичних наук, професор Оксана Андрієць, відповідно до показників роботи лікувально-профілактичних закладів області у 2015 році, найвищу рейтингову оцінку, котра в сумі балів склала 371 (17 – середній бал), отримали заклади охорони здоров’я Сторожинецького району. Другим з сумою балів в 350 (16 – середній бал) став Хотинський район, а третім, набравши 334 бали (15 – середній бал), - Глибоцький район.

У Сторожинецькій ЦРЛ – нова баклабораторія

Автор:Прес-служба від 13-10-2015, 11:34

У Сторожинецькій центральній районній лікарні оновили бактеріологічну лабораторію. Раніше вона знаходилася в пристосованому приміщенні віддаленому від основних корпусів медичного закладу. Наразі для лабораторії відвели вільну будівлю на території лікарні, що неподалік поліклініки. Тут замінили каналізаційні мережі, систему опалення, покрівлю,

вікна, двері та провели облицювальні роботи. Крім того, забезпечили бактеріологів новим меблевим інвентарем та обладнанням, зокрема сучасними мікроскопами.

- Бактеріологічна лабораторія має важливе значення не тільки для діагностики захворювань. Вона виконує дуже важливі функції з дотримання санітарного контролю у лікарні. Отож, є стратегічним об’єктом.

У районній лікарні Сторожинця реконструювали пункт переливання крові

Автор:Прес-служба від 2-09-2015, 09:15

Впродовж десятиліття Сторожинеччина займає перше місце серед районів області щодо заготівлі препаратів донорської крові та залученні донорів до співпраці. Головний лікар Сторожинецької ЦРЛ – головний лікар Сторожинецького району Матвій Плегуца відзначає, що досягти високих показників вдається завдяки ефективній співпраці медиків та донорів району.

У лікарні постійно сприяють розвитку донорського руху серед населення. Мотивують донорів по-різному, зокрема й покращенням умов їхнього перебування в медичному закладі. Відтак, тут нещодавно капітально відремонтували пункт переливання крові. Приміщення облицювали керамічною плиткою та умеблювали. Для операційної пункту придбали спеціальний меблевий інвентар.

Сторожинецький район – лідер щодо заготівлі препаратів донорської крові

Автор:Прес-служба від 18-08-2015, 14:01

У Сторожинецькому районі ефективно розвинене донорство. Як повідомляє головний лікар Сторожинецької центральної районної лікарні – головний лікар Сторожинецького району Матвій Плегуца, завдяки ефективній співпраці медиків та донорів Сторожинеччини, препаратами крові вдається забезпечити не тільки районну лікарню, а й інші медичні заклади області.

- Впродовж десятиліття Сторожинеччина займає перше місце серед районів області щодо заготівлі препаратів донорської крові та залученні донорів до співпраці. Щороку в пункті переливання крові лікарні реєструють в середньому дві тисячі донорів, з них близько 200 – почесні донори України. Відтак, план заготівлі крові район виконує на 98-100%. 

На дільниці однієї із сімейних амбулаторій Сторожинецького району рівень народжуваності вищий від загальнообласного показника

Амбулаторія загальної практики – сімейної медицини села Кам’яна, що в Сторожинецькому районі, обслуговує понад три тисячі мешканців. При цьому на дільниці досить багато дітей. Їхня кількість складає майже третину всього населення. Зокрема, тут є майже 750 дітей до 14 років та ще 60 дітей до року. Як пояснює виконуюча обов’язки завідуючої Кам’янської сімейної амбулаторії Наталія Дабула, дільниця відзначається високим рівнем народжуваності.

- На території, яку обслуговує наша амбулаторія – села Кам’яна та Глибочок, щороку зростає рівень народжуваності.

Лікування в умовах денних стаціонарів Сторожинеччини стає дедалі затребуваним

За інформацією заступника головного лікаря Сторожинецького центру первинної медико-санітарної допомоги Михайла Мігайчука, нещодавно в районі суттєво збільшили кількість ліжок денних стаціонарів, які знаходяться в  амбулаторіях загальної практики – сімейної медицини. Відтак, наразі їх кількість складає 180. Така необхідність виникла у зв’язку з інтенсивним використанням послуг денних стаціонарів мешканцями району.

- Денні стаціонари стають дедалі популярнішими серед населення. Вони є малозатратним способом лікування для медичних закладів і зручними для пацієнтів, стан яких не потребує госпіталізації на вищі рівні надання медичної допомоги. 

Перше в області «вікно життя» з’явилось у Сторожинецькій ЦРЛ

Автор:Прес-служба від 29-05-2015, 17:36

Нещодавно у приміщенні пологового відділення Сторожинецької центральної районної лікарні з’явилось перше в області «вікно життя» - місце, де анонімно можна залишити небажане немовля. Щоб горе-матері могли залишатись непомітними, його обладнали на задньому дворі біля запасного входу у пологове відділення. Така ідея виникла в завідуючої пологового відділення Сторожинецької ЦРЛ Валентини Манчуленко та лікаря-неонатолога цього ж відділення Світлани Карлійчук. Встановити бокс із сучасних металопластикових вікон та оснастити його сигналізацією допомогли меценати.

- На жаль, дедалі частіше доводиться чути, що небажаних новонароджених дітей покидають будь-де, а то й зовсім викидають на смітники.

До лікарні Сторожинця надійшли дороговартісні медичні меблі та обладнання від французьких меценатів (ФОТО)

Автор:Прес-служба від 6-05-2015, 09:07

Нещодавно районна лікарня Сторожинця отримала черговий фургон гуманітарної допомоги з Франції. Як розповідає головний лікар Сторожинецької ЦРЛ – головний лікар Сторожинецького району, заслужений лікар України Матвій Плегуца, впродовж багатьох років районний медичний заклад співпрацює з Асоціацією госпіталів Франції. Французькі меценати час від часу надсилають до лікарні гуманітарну допомогу. Раніше від закордонних благодійників Сторожинецька ЦРЛ отримувала меблі, реанімаційне і контролююче обладнання для пологового та хірургічного відділень, автомобілі швидкої медичної допомоги - Volkswagen та Citroen тощо.

 

Назад Вперед
Наверх
Інформаційне наповнення:
Обласний Центр Здоров'я, ЛПЗ області