Інформаційний Сайт
Департаменту охорони здоров’я
Чернівецької обласної державної адміністрації

 
на правах реклами

Міністр енергетики пообіцяв сприяти медицині Сокирянщини

Перебуваючи з робочим візитом на Буковині, Міністр енергетики та вугільної промисловості України Володимир Демчишин спільно з головою обласної державної адміністрації Олександром Фищуком, першим заступником голови обласної державної адміністрації Володимиром Кулішем, представниками місцевої влади ознайомились з побутом та системою соціального захисту працівників Дністровської ГАЕС у Сокирянському районі. Зокрема, вони відвідали сучасну центральну районну лікарню Сокирян.

Сокирянське міжрайонне відділення судмедекспертизи визнано кращим в Україні

Автор:Прес-служба від 1-04-2015, 09:26

Кращим міжрайоним відділенням судово-медичної експертизи країни за показниками роботи та умовами праці Міністерство внутрішніх справ України визнало Сокирянське міжрайонне відділення Чернівецького обласного бюро судово-медичної експертизи, яке обслуговує Сокирянський та Кельменецький райони Чернівецької області.

Про це повідомив начальник обласного бюро судово-медичної експертизи, завідувач кафедри судової медицини та медичного правознавства БДМУ, доктор медичних наук, професор Віктор Бачинський.  

На Сокирянщині двом сім’ям лікарів виділили житло

Незважаючи на економічну скруту у державі у деяких районах області молодих спеціалістів продовжують забезпечувати службовим житлом.

- Наш район є найбільш віддаленим від обласного центру. Тому, щоб закріпити молодих спеціалістів, постійно клопочемося перед районною радою щодо виділення їм житла. Для цього під житловий будинок навіть переобладнали колишнє приміщення жіночої консультації, - каже головний лікар Сокирянської ЦРЛ – головний лікар Сокирянського району Микола Місюрко.

За його інформацією, на клопотання адміністрації районної лікарні та її профспілкового комітету на своєму позачерговому засіданні, яке відбулося днями, Сокирянська районна рада ухвалила рішення надати у користування службове житло у багатоквартирному житловому будинку двом сім’ям молодих спеціалістів лікарні. Щасливими володарями ключів від власного житла стали дитячий лікар-анестезіолог Марина Кушнір та лікар-хірург Андрій Піжевський.

У Сокирянській ЦРЛ відбувся семінар-тренінг з надання медичної допомоги в умовах надзвичайних ситуацій

За повідомленням в. о. головного лікаря Сокирянської центральної районної лікарні Алли Фустій, в конференц-залі районної поліклініки відбувся навчальний семінар-тренінг з медичним персоналом лікарні щодо поетапного надання медичної допомоги великій кількості постраждалих. Основним доповідачем семінару був завідуючий Новодністровським навчально-консультативним пунктом навчально-методичного центру цивільного захисту населення Роман Рошко. У ході семінару доповідала також А. Фустій. Вона довела до відома присутніх Наказ «Про надання медичної допомоги в період надзвичайних ситуацій як в мирний час, так і в особливий період».

 

Сокирянські медики зібрали кошти для лікування земляка, пораненого під час проведення АТО

Крім того, що працівники охорони здоров’я Буковини постійно допомагають військовослужбовцям, які перебувають в зоні проведення антитерористичної операції, вони не залишають поза увагою й поранених в ході бойових дій. Зокрема, медперсонал Сокирянської центральної районної лікарні зібрав кошти для лікування земляка, командира взводу 128 гірського піхотного батальйону, старшого лейтенанта Олександра Кожокаря. Сокирянин брав участь в бойових діях на Сході України і внаслідок вибуху отримав контузію та ушкодження нижніх кінцівок.

На Сокирянщині покращилося виявлення передракової патології жіночих репродуктивних органів

Автор:Прес-служба від 17-06-2014, 17:34

Відповідно до плану роботи на 2014 рік та з метою покращення репродуктивного здоров’я населення області головний позаштатний спеціаліст з питань скринінгу патології шийки матки Департаменту охорони здоров’я та цивільного захисту населення Чернівецької ОДА Аліна Нарольська здійснює виїзди в районні лікарні області. Нещодавно вона провела консультацію жіночого населення Сокирянського району. Під час виїзду А. Нарольська перевірила роботу кабінету патології шийки матки Сокирянської ЦРЛ та ознайомила лікарів-гінекологів, лікарів загальної практики – сімейної медицини і акушерок медичних закладів району з сучасними аспектами діагностики та лікування хворих з патологією шийки матки. 

Сокирянська центральна районна лікарня

Сокирянська центральна районна лікарня

 

 

 
 Сокиряни (до1944р.Секуряни) - місто районного підпорядкування, центр однойменного району Чернівецької області. На Сокирянщині проживає 46650 громадян( без Новодністровська). До складу району входять 28 населених пунктів. Лікувально-профілактична мережа району представлена 31 медичною установою, зокрема центральною районною лікарнею на 200 ліжок з поліклінікою на 275 відвідувань у зміну, 2 дільничними лікарнями на 15 ліжок, 11 амбулаторіями загальної практики/сімейної медицини, 17 фельдшерсько-акушерськими пунктами. В кожному населеному пункті проводиться відпуск медикаментів через аптечну мережу. Сьогодні в галузі охорони здоров‘я району працює 610 чоловік, в т.ч.102 лікарі, 304 середнього та 126 молодшого медичного персоналу. На вищу та І кваліфікаційну категорію атестовано 48 % медичного персоналу.
Історія створення спеціального медичного закладу на Сокирянщині бере свій початок у 1910р., коли вперше був відкритий медичний пункт, який впродовж наступних років трансформувався в центральну районну лікарню. ЇЇ першим керівником був фельдшер Краф А., згодом 1940-1950рр. головний лікар В.Ланду, 1951-1952рр., Красовський О., 1952-1980рр. Співак С., 1981-1998рр. В.Кукуруза, 1989-2003рр. В.Барилов.

Сокирянський район

Мережа ЛПЗ Сокирянського району

Інформаційне наповнення:
Обласний Центр Здоров'я, ЛПЗ області