Інформаційний Сайт
Департаменту охорони здоров’я
Чернівецької обласної державної адміністрації

 
на правах реклами

Працівники сімейної медицини Новоселиччини та члени їхніх сімей здали кров для бійців АТО

«У краплині нашої крові – чиєсь життя» під таким девізом з ініціативи адміністрації КУ «Центр первинної медико-санітарної допомоги Новоселицького району» вчора, 18 жовтня, медичні працівники Центру та лікувально-профілактичних закладів Мамалигівської об’єднаної територіальної громади здали кров для потреб учасників АТО. Захід провели на базі відокремленого структурного підрозділу – амбулаторії  загальної практики-сімейної медицини села Тарасівці. У заході взяли участь 47 донорів, які здали більше 21 літра крові. Організувати захід допомогла  виїзна бригада відділення переливання крові КУ «Новоселицька ЦРЛ».  Першим здав кров головний лікар Центру ПМСД Новоселицького району  В’ячеслав Бежан, який власним прикладом заохотив інших.

Медики Новоселицької ЦРЛ упорядковували територію лікарні (ФОТО)

Автор:Прес-служба від 18-08-2016, 11:22

Вчора, 17 серпня, у Новоселицькій центральній районній лікарні відбулось генеральне прибирання до святкування 25-річччя з Дня Незалежності України.  

В упорядковуванні території лікарні взяли участь працівники  з різних відділень лікувально-профілактичного закладу. Медики самотужки провели великий обсяг робіт: побілили стовбури дерев та бордюри, пропололи та просапали клумби тощо. 

 

Під час візиту на Новоселиччину Оксана Андрієць ознайомилась зі станом медичного забезпечення дітей згиблих учасників АТО

Згідно з планом заходів Департаменту охорони здоров’я Чернівецької ОДА до відзначення Міжнародного дня захисту дітей, директор Департамент ОЗ, доктор медичних наук, професор Оксана Андрієць здійснює почергові робочі візити в райони області з метою перевірки якості забезпечення медичною допомогою дітей та членів сімей загиблих в зоні проведення АТО військовослужбовців. Зокрема 24 травня керівник Департаменту ОЗ навідалась до Новоселицького району.

За інформацією головного лікаря Новоселицького центру первинної медико-санітарної допомоги В’ячеслава Бежана, першочергово в ході візиту О. Андрієць цікавилась медичним супроводом дітей загиблих учасників АТО та членів їхніх сімей, доступом до необхідних обстежень та медикаментозним забезпеченням.

Для сімейних лікарів Новоселиччини провели майстер-клас з неврологічного огляду хворих

У Навчально-практичному центру первинної медико-санітарної допомоги Буковинського державного медичного університету, який знаходиться на базі амбулаторії загальної практики – сімейної медицини с. Бояни Новоселицького району, відбувся майстер-клас для сімейних лікарів Новоселицького центру первинної медико-санітарної допомоги з неврологічного огляду хворих. Тренінг за участю завідувача Центру невідкладної неврології ОКУ «Лікарня швидкої медичної допомоги – університетська лікарня» А. Вакарчук організували науковці кафедри сімейної медицини медуніверситету.

У Новоселицькій ЦРЛ відбулась загальнолікарняна конференція

В КУ "Новоселицька центральна районна лікарня" відбулась загальнолікарняна конференція під головуванням заступника головного лікаря з лікувальної роботи Василя Сухораба. У конференції взяли участь районні спеціалісти, завідувачі відділень, лікарі КУ "Новоселицька ЦРЛ".

В ході засідання медики розглянули декілька питань, зокрема лікар-хірург С. Глігор та районний гастроентеролог Л. Скрикуляк розповіли про низку гастроентерологічних захворювань, їх ранню діагностику та лікування. Опісля медики заслухали доповідь щодо медичних засобів індивідуального захисту та порядку їх використання.

Транскордонний проект зміцнив матеріальну базу медичних закладів двох районів

Під час зустрічі з представниками місцевих ЗМІ учасники проекту «Медицина в надзвичайних ситуаціях та випадках – швидка відповідь транскордонним викликам» в рамках транскордонної програми «Румунія-Україна-Республіка Молдова 2007-2013» розповіли про те, що вдалося здійснити за два роки співпраці.

З журналістами зустрілися: Валерій Калараш - головний лікар Новоселицької центральної районної лікарні; Христина Попа - керівник проекту від Сучавської повітової ради (Румунія), Євдокія Візіру - голова Агенції регіонального розвитку і європейської інтеграції міста Унгени (Республіка Молдова) та Олексій Волощук - головний менеджер проекту.

У Новоселицькому районі народження дитини можна зареєструвати прямо в пологовому відділенні ЦРЛ

За інформацією Новоселицької центральної районної лікарні, віднині породіллям після виписки не потрібно клопотатись про те, щоб впродовж місяця зареєструвати новонароджену дитину, адже зробити це можна безпосередньо у пологовому відділенні лікарні. Реєстрацію новонароджених здійснюватимуть працівники ДРАЦу, які самі навідуватимуться до пологового відділення медзакладу. У такий спосіб в районі намагаються полегшити доступ громадян до адміністративних послуг.

Перші свідоцтва про народження дітей породіллям вручили безпосередньо у пологовому відділенні нещодавно. Привітати новонароджених та їхніх матерів з отриманням документів прийшли голова Новоселицької районної ради Дмитро Вакарюк та заступник голови Новоселицької РДА Каріна Поп.

Лікарі Новоселицької ЦРЛ вдосконалювали рівень професійних знань

Автор:Прес-служба від 2-03-2016, 15:07

Сьогодні, 2 березня, на базі Новоселицької центральної районної лікарні під головування заступника головного лікаря з лікувальної роботи Василя Сухораба відбулась загальнолікарняна конференція щодо підвищення професійного рівня медичних працівників установи. У заняттях взяли активну участь лікарі Новоселицької ЦРЛ, позаштатні районні спеціалісти, завідувачі відділеннями медичного закладу тощо.

В ході конференції учасники заслухали низку доповідей. Спершу районний інфекціоніст Д. Мельничук розповіла медикам про діагностику та профілактику харчових токсикоінфекцій.

У Новоселицькій ЦРЛ завершується ремонт операційного блоку, який здійснюють у рамках транскордонного проекту

Автор:Прес-служба від 4-09-2015, 09:03

Торік з метою покращення надання медичної допомоги під час надзвичайних ситуацій в рамках програми «Румунія-Україна-Республіка Молдова» Новоселицькою центральною районною лікарнею був підписаний транскордонний проект «Медицина в надзвичайних ситуаціях та випадках – швидка відповідь транскордонним викликам». За умовами проекту, ЄС мав надати Новоселицькій ЦРЛ 580 тисяч євро на ремонт операційного блоку та придбання двох санітарних автомобілів, устаткованих медичним обладнанням. Як пояснює головний лікар Новоселицької ЦРЛ Валерій Калараш, заплановано, що проект має закінчитися в кінці поточного року. Наразі ремонт операційного блоку районної лікарні Новоселиці майже завершений.

Первинна ланка Новоселиччини налічує 25 сімейних амбулаторій

Перинна ланка Новоселицького району досить розбудована. Кількість амбулаторій загальної практики – сімейної медицини тут складає більшу частину сільських медичних закладів.

- Первинна мережа Новоселиччини налічує 25 сімейних амбулаторій і тільки шість фельдшерсько-акушерських пунктів та чотири фельдшерські пункти. Забезпеченість амбулаторіями в районі складає 3,2 на 10 тисяч населення. Відтак, під час запровадження сімейної медицини вдалося суттєво наблизити лікарську допомогу до населення. Тільки окремі села потребують постійного перебування лікаря.

Назад Вперед
Наверх
Інформаційне наповнення:
Обласний Центр Здоров'я, ЛПЗ області