Інформаційний Сайт
Департаменту охорони здоров’я
Чернівецької обласної державної адміністрації

 
на правах реклами

Медична бібліотека Кельменецької ЦРЛ – одна з кращих в області

Автор:Прес-служба від 19-02-2015, 09:51

Медичні працівники Кельменецької районної лікарні дорожать своєю медичною бібліотекою, якою вже 50 років завідує Ольга Коновчук. Саме тут можна знайти необхідну літературу для самопідготовки, підвищення професійного рівня, участі в науково-практичних конференціях тощо. Адже у зв'язку зі складною економічною ситуацією не кожен у змозі передплатити професійну періодику чи придбати фаховий підручник. У Кельменецькому районі, на відміну від інших, збережено фонд примірників медичної літератури, а бібліотеку обласні фахівці вважають однією з кращих серед подібних в області. До речі, два роки тому фонд цієї бібліотеки поповнився завдяки сприянню головного лікаря Миколи Личука на півтисячі примірників.

У Кельменецькому районі підбили підсумки роботи окремих медичних служб

Щорічно керівники охорони здоров'я Кельменецького району звітують перед обласним інформаційно-аналітичним центром про роботу за рік. Традиційно після здачі звіту заступники головного лікаря, районні спеціалісти спільно з адміністрацією районної лікарні аналізують свою роботу і намічають шляхи покращення якості надання медичної допомоги населенню району. Обговорення відбувається на підсумкових медичних радах, які проводяться згідно з наказом головного лікаря району. Перша в цьому році медична рада відбулася на базі райлікарні. На ній було заслухано підсумки роботи основних служб: акушер-гінекологічної, педіатричної та фтизіатричної. Глибокий аналіз роботи цих служб подали районний акушер-гінеколог Галина Макаренко, заступник головного лікаря з охорони материнства і дитинства Світлана Попадюк, районний фтизіатр Олександра Бежнар.

Медики Кельменецької ЦРЛ допомагають воїнам АТО

Медичні працівники Кельменецької районної лікарні відгукнулися на заклик представників волонтерської організації «Буковина – Українському війську» підтримати наших воїнів у зоні АТО. Володнтери передали головному лікарю Кельменецької ЦРЛ – головному лікарю Кельменецького району Миколі Личуку відповідні сертифікати.

Першими відгукнулися працівники реанімаційного відділення (завідувач Віталій Секрета), які придбали 25 сертифікатів по 100 гривень. Їхньому прикладу наслідували працівники всіх інших відділень та структурних підрозділів лікарні. За словами заступника головного лікаря Ірини Коцюбан, за чотири дні працівники ЦРЛ зібрали й передали волонтерській організації «Буковина – Українському війську» понад 6,5 тисяч гривень грошової допомоги. 

На базі районної лікарні Кельменеччини відбувся семінар у рамках програми «Здоров’я жінок України»

Нещодавно на базі Кельменецької центральної районної лікарні відбувся семінар з питань сучасних аспектів планування сім’ї. У рамках реалізації на теренах Буковини програми «Здоров’я жінок України» його провели за допомогою науковців Буковинського державного медичного університету та представників Інституту досліджень і Тренінгів JSI, підтримку якого здійснює Агентство США з Міжнародного розвитку (USAID). У заході взяли участь акушер-гінекологи та сімейні лікарі Кельменецького і Сокирянського районів. Основною метою проведеного навчального курсу було покращення професійних знань та навичок медиків щодо консультування населення з питань планування сім'ї та методів контрацепції.  

 

На Кельменеччині підбили підсумки роботи міжрайонного відділення Центру екстреної медичної допомоги

У Кельменцях на базі новоствореного Дністровського відділення ОКУ «Чернівецький обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф», яке наразі обслуговує Кельменецький та Сокирянський райони, а в майбутньому - і частину Хотинського, відбулася нарада за підсумками роботи служби у другому півріччі 2013 року та за півтора місяця нинішнього.

Перед присутніми виступив директор ОКУ «Чернівецький обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» Володимир Єленєв.

Він розповів про створення в області чотирьох відділень центру та їх штат, про умови оплати праці працівників на даному етапі реформування, пообіцяв вирішити питання з новим транспортом та поділився планами щодо створення найближчим часом двох пунктів базування екстреної допомоги у Кельменецькому районі, одного – на Сокирянщині та додаткової бригади у Новодністровську.

Реформування поліпшило якість медичних послуг у селах Кельменеччини

У найбільш віддалених селах Кельменецького району – Вороновиця і Комарів – віднедавна поліпшилася якість медичних послуг населенню. Це стало можливим завдяки створенню належних умов у закладах сільської медицини та вирішенню кадрової проблеми, що, у свою чергу, стало можливим внаслідок забезпечення медпрацівників житлом.   

– Так, у Вороновиці не лише здійснили ремонт приміщення ФАПу, а й обладнали його опаленням та водопровідною системою. Тепер без проблем можна оглянути хворих у зимовий час. Подбали також про житло для молодого спеціаліста та про перспективу – придбали для ФАПу фізіотерапевтичне обладнання. Тож скеруємо медичного працівника на курси, щоб навчили працювати на ньому. Для віддаленого села це дуже важливо. Адже доступність медицини є одним із завдань медичної реформи, - каже головний лікар Кельменецького району Микола Личук.

У Кельменецькому районі люди отруюються умовно-їстівними грибами

Незважаючи на неодноразові попередження про небезпеку споживання сумнівних грибів, буковинці все одно їх застосовують у їжу. З цієї причини у Кельменецькому районі області лише за останній тиждень отруїлося восьмеро людей.

За інформацією заступника директора Департаменту ОЗ ЦЗН – начальника управління цивільного захисту Сергія Савєльєва, першими отруїлося грибами подружжя пенсіонерів. Вони зібрали гриби у своєму садку. Наступного дня – минулої п’ятниці стареньких шпиталізували, проте від отруєння грибами 83-літня жінка померла.  

У понеділок до районної лікарні з причини грибного отруєння потрапила ціла сім’я з чотирьох осіб, а вчора – ще двоє мешканців району. Всі ці постраждалі збирали гриби в лісі.

Кельменецька центральна районна лікарня

Кельменецька центральна районна лікарня

 


 Кельменецька районна лікарня заснована в 1944 році згідно з наказом обласного відділу охорони здоров’я №47 від 20.09.1944 року. Лікарня була розрахована на 100 ліжок, до складу якого входили: терапевтичне, хірургічне, дитяче та інфекційне відділення.
Центральна районна лікарня (ЦРЛ) – основний лікувально-профілактичний заклад на ІІ етапі медичної допомоги сільському населенню. Вона є також одночасно органом управління і центром організаційно-методичного, оперативного керівництва всіма закладами охорони здоров’я на території району і відповідальна за організацію, постановку і якість надання медичної допомоги населенню.

Кельменецький район

Мережа ЛПЗ Кельменецького району

Інформаційне наповнення:
Обласний Центр Здоров'я, ЛПЗ області