Інформаційний Сайт
Департаменту охорони здоров’я
Чернівецької обласної державної адміністрації

 
на правах реклами

Під час засідання робочої групи обговорили шляхи оптимізації ліжкового фонду в Хотинській ЦРЛ та раціональність використання бюджетних коштів

В області триває робота над виконанням постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження нормативу забезпечення стаціонарними лікарняними ліжками у розрахунку на 10 тисяч населення» від 25 листопада 2015 року №1024. З метою раціонально підходу до запровадження даних змін Департаментом охорони здоров'я Чернівецької ОДА було створено робочу групу з питань оптимізації ліжкового фонду лікувально-профілактичних закладів області. 25 серпня відбулось чергове засідання.

Під головуванням директора Департаменту охорони здоров'я Чернівецької ОДА, доктора медичних наук, професора Оксани Андрієць та заступників директора Департаменту ОЗ Юрія Лесюка і Марії Поліщук, а також за участю депутата Чернівецької обласної ради, голови постійної комісії з питань приватизації та управління об’єктами спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області Любові Годнюк, в. о. директора Департаменту фінансів Чернівецької ОДА Анжели Дякової,

Директор Департаменту охорони здоров’я відвідала з робочим візитом Хотинську ЦРЛ

Сьогодні, 24 травня, директор Департаменту охорони здоров’я Чернівецької ОДА, доктор медичних наук, професор Оксана Андрієць, голова постійної депутатської комісії з питань приватизації та управління об’єктами спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області Чернівецької обласної ради Любов Годнюк та начальник управління капітального будівництва Чернівецької ОДА Олександр Пуршага побували з робочим візитом у Хотинському районі.

Як інформує в. о. головного лікаря Хотинської центральної районної лікарні Ростислав Митринюк, під час перебування на Хотинщині О. Андрієць, Л. Годнюк та О. Пуршага разом з представниками місцевої влади – головою районної ради Олександром Плаксивим та першим заступником голови райдержадміністрації Володимиром Марцинкевичем,

Районна лікарня Хотина матиме сучасне пологове відділення

За ініціативи Хотинської районної державної адміністрації у 2015 році відновили будівельні роботи в одному з корпусів районної лікарні Хотина. Як розповідає в. о. головного лікаря Хотинської ЦРЛ Ростислав Митринюк, сучасне пологове відділення в медзакладі мало запрацювати давно. Його проект був затверджений ще в 1991 році. Поступово споруду звели, почали зовнішні оздоблювальні роботи, однак внаслідок дефіциту фінансування у 2008 році будівництво зупинилось. Об’єкт не завершили і відповідно не здали в експлуатацію. За різними оцінками відсоток готовності будівлі складає від 62 до 72. Проте за час простою всі мережі майбутнього пологового відділення та частина будівельних матеріалів стали непридатними і потребують заміни.

У сімейній амбулаторії Клішківців за рік зареєстровано близько 50 тисяч відвідувань

Амбулаторію загальної практики – сімейної медицини села Клішківці, що на Хотинщині, можна назвати однією з найбільш відвідуваних у районі. За інформацією завідуючого амбулаторією Олександра Фуркала, торік у сільському медзакладі було зареєстровано 48 тисяч відвідувань, з них 18 тисяч – з питань профілактики та 30 тисяч – з приводу захворювань. У лабораторії-філії Хотинської центральної районної лікарні, котра знаходиться на базі Клішківської амбулаторії, впродовж 2014 року здійснили 32 тисячі різноманітних аналізів, а в УЗД-кабінеті, який також є структурним підрозділом ЦРЛ і розташований в приміщенні амбулаторії, провели понад 1100 УЗД-досліджень. При цьому, інтенсивно працює стаціонар сільського медзакладу. Торік тут було проліковано майже 800 пацієнтів, а в так званих домашніх стаціонарах пройшли лікування понад 450 хворих.

У Хотинському центрі ПМСД покращилось забезпечення сімейними лікарями

Як повідомляє головний лікар Хотинського центру первинної медико-санітарної допомоги Юрій Пасічник, цьогоріч в медичній установі покращилось кадрове забезпечення. Колектив Центру поповнився ще чотирма лікарями загальної-практики сімейної медицини, двоє з яких – нещодавні інтерни. Відтак, первинна ланка Хотинщини тепер на 98% укомплектована сімейними лікарями.

Ю. Пасічник відзначає, що відповідно до нормативів, ще дві дільниці району потребують забезпечення лікарськими посадами. 

На базі Хотинської ЦРЛ відбувся семінар з питань збереження репродуктивного здоров’я

За повідомленням головного позаштатного спеціаліста Департаменту охорони здоров’я Чернівецької ОДА з питань планування сім’ї, завідуючої обласного центру планування сім`ї Чернівецького обласного медичного діагностичного центру Яни Марфіної, з 13 по 17 липня на базі Хотинської центральної районної лікарні тривав клінічний тренінг у  рамках реалізації Всеукраїнської програми «Здоров’я жінок України». У семінарі взяли участь акушер-гінекологи, сімейні лікарі та акушерки районних лікарень, центрів первинної медико-санітарної допомоги Хотинського і Кельменецького районів.

Первинна ланка Хотинщини налічує близько півсотні сімейних лікарів

Автор:Прес-служба від 16-09-2014, 10:27

Забезпеченість сімейними амбулаторіями у Хотинському районі є однією з кращих в області. Наразі на теренах Хотинщини налічується 22 амбулаторії загальної практики – сімейної медицини та 19 фельдшерсько-акушерських пунктів. Головний лікар КУ «Центр первинної медико-санітарної допомоги Хотинського району» Юрій Пасічник відзначає, що ще у двох населених пунктах району заплановано відкриття амбулаторій. Насамперед, у Бочківцях, де мешкає майже дві тисячі населення, та у Ярівці, кількість жителів у якій більше тисячі. 

Останнє нове авто «швидкої» розподілили в село Клішківці Хотинського району (ФОТО)

Автор:Прес-служба від 20-08-2014, 10:23

В Чернівецькому обласному центрі екстреної медичної допомоги та медицини катастроф завершили розподіл нових автомобілів «швидкої». Останню машину на  базі автомобіля "Peugeot Boxer"скерували на оновлення транспорту служби «103» пункту надання екстреної медичної допомоги в селі Клішківці Хотинського району. Для урочистої передачі нового транспорту до Клішковецької амбулаторії загальної практики-сімейної медицини, на території якої знаходиться пункт екстреної медичної допомоги, завітали: директор Департаменту охорони здоров’я Чернівецької ОДА, доктор медичних наук, професор Оксана Андрієць,

Райони продовжують одержувати нові автомобілі екстреної медичної допомоги (ФОТО)

Автор:Прес-служба від 24-04-2014, 09:03

Триває процес передачі карет "швидкої", одержаних областю за державною програмою оновлення автопарку екстреної медичної допомоги. Слідом за Дністровською станцією новенькі машини поїхали на роботу до Прутського міжрайонного відділення Центру ЕМД. У Новоселиці, звідки здійснюється керівництво відділенням, з цієї нагоди влаштували урочистості. Крім працівників "швидкої", на центральній площі районного центру зібралися керівники Новоселицького, Глибоцького, Герцаївського та Хотинського районів (мешканців цих територій обслуговує Прутське міжрайонне відділення), головні лікарі цих районів, мешканці Новоселиці та гості з Чернівців. Після того як священик благословив машини та їхні бригади, передав кожній іконку-оберіг, директор Чернівецького центру ЕМД В. Єленєв вручив ключі від автомобілів.

У ЦРЛ Хотина запрацював сучасний рентгенкомплекс

У центральній районній лікарні Хотина ввели в експлуатацію сучасний рентген-діагностичний комплекс італійського виробництва.

За словами головного лікаря Хотинської центральної районної лікарні Надії Руснак, щороку у районі здійснюється 12 тисяч рентгенологічних обстежень. Введення в експлуатацію нового обладнання дасть змогу на 60% збільшити кількість обстежень та поліпшить їх якість.

На придбання рентген-діагностичного комплексу «ОPERA» італійського виробництва лікарня отримала 2 мільйони гривень державної субвенції.

Назад Вперед
Наверх
Інформаційне наповнення:
Обласний Центр Здоров'я, ЛПЗ області