Інформаційний Сайт
Департаменту охорони здоров’я
Чернівецької обласної державної адміністрації

 
на правах реклами

Покрівлю Глибоцької ЦРЛ, понівечену негодою, відновили

Автор:Прес-служба від 2-08-2016, 15:41

За інформацією головного лікаря Глибоцької центральної районної лікарні Івана Шкробанця, дах районного медичного закладу, котрий 29 липня пошкодив буревій, вже відремонтували. Як й було заплановано, зробили це швидко. 70 листів шиферу, зірвані вітром, замінили вже наступного дня.

Завдяки спільним координованим діям керівництва Департаменту охорони здоров’я Чернівецької ОДА, працівників Державної служби з надзвичайних ситуацій, очільників Глибоцької районної ради та Глибоцької райдержадміністрації, а також за допомогою приватних підприємців району та безпосередньо керівника медустанови покрівлю лікарні встигли відновити до чергової зливи.

Покрівлю Глибоцької ЦРЛ, яку пошкодив буревій, планують відремонтувати вже завтра

За інформацією головного лікаря Глибоцької ЦРЛ Івана Шкробанця, внаслідок сьогоднішнього буревію, який після полудня пронісся через Глибоку, в місцевій районній лікарні пошкодило покрівлю. Сильний вітер зірвав близько 70 листів шиферу з будівлі поліклінічного відділення та центрального корпусу медзакладу, де розташовані відділення реанімації, хірургія, бухгалтерія тощо. Злива частково промочила стелю та стіни будівель.

Ліквідовувати наслідки негоди почали відразу після її закінчення. До лікарні оперативно прибуло керівництво системи охорони здоров’я області, працівники Державної служби з надзвичайних ситуацій та представники місцевих органів влади.

Глибоцька ЦРЛ вдруге акредитована на звання “Клініка, дружня до молоді”

Автор:Прес-служба від 5-07-2016, 12:22

У Глибоцькій центральній районній лікарні нещодавно відбулась переакредитація медичного закладу на звання “Клініка, дружня до молоді”.

За інформацією головного лікаря Глибоцької ЦРЛ Івана Шкробанця, вперше статус “Клініка, дружня до молоді” районна медустанова отримала в 2011 році. Наразі лікувально-профілактичний заклад було переакредитовано. З цією метою в лікарні працювала відповідна комісія, до складу якої входили представники Міністерства охорони здоров'я України та Департаменту охорони здоров'я Чернівецької ОДА. Під час перевірки фахівці провели значну роботу.

У віддаленому селі Глибоччини запрацював новостворений фельдшерський пункт

У Новому Вовчинці Глибоцького району запрацював фельдшерський пункт. За словами головного лікаря Глибоцього районного центру первинної медико-санітарної допомоги Марії Мельничук, досі в цьому населеному пункті зовсім не було медичного закладу. Відтак навіть за найменшої потреби, зокрема з питань профілактичних оглядів та консультацій, мешканцям Нового Вовчинця доводилось їздити до сімейної амбулаторії сусіднього села Черепківці, котре аж за 7-8 кілометрів.

- Будівництво фельдшерського пункту в Новому Вовчинці розпочали ще в 2010 році. Було заплановано, що медустанову розмістять під одним дахом з навчально-виховним комплексом.

Лікарі Глибоцького району підвищували рівень професійних знань

Медичні працівники Глибоцької центральної районної лікарні та лікарі загальної практики – сімейної медицини Глибоцького районного центру ПМСД взяли участь у щомісячному семінарі щодо вдосконалення професійних знань та навичок.

В ході семінару лікарі вторинної і первинної ланок надання медичної допомоги мали змогу поспілкуватись з доцентом кафедри сімейної медицини ВДНЗУ «Буковинський державний медичний університет» Ларисою Мельничук. Науковець розповіла учасникам семінару про діагностику, лікування та профілактику дефіциту вітаміну «D», а також зосередила увагу на перебігу гострих респіраторних вірусних захворювань у дітей.

Від початку року фахівці Глибоцької ЦРЛ здійснили десять консультативних виїздів на первинну ланку

За інформацією головного лікаря Глибоцької центральної районної лікарні Івана Шкробанця, вузькоспеціалізовані лікарі медзакладу регулярно здійснюють виїзди в населені пункти району і на базі амбулаторій загальної практики — сімейної медицини проводять консультаційні прийоми. Подібні виїзди дозволяють покращити надання консультаційної допомоги мешканцям району і наблизити до населення надання медичної допомоги вузькопрофільними лікарями.

У двох населених пунктах Глибоччини незабаром з’являться сімейні амбулаторії

Автор:Прес-служба від 4-03-2016, 12:02

За інформацією головного лікаря КЗ «Глибоцький районний центр первинної медико-санітарної допомоги» Марії Мельничук, незабаром у двох населених пунктах Глибоцького району – Горбівцях та Новому Вовчинці запрацюють амбулаторії загальної практики – сімейної медицини. Необхідність створення в цих селах сімейних амбулаторій зумовлена кількістю населення. Адже відповідно до нормативів, населені пункти, де кількість мешканців досягає 1200 осіб, повинні бути забезпечені наданням лікарської допомоги.

Донедавна у Горбівцях працював тільки фельдшерсько-акушерський пункт. Наразі його реформували в амбулаторію. У приміщенні установи вже завершують капітальну реконструкцію.

У Глибоцькому районі «швидка» найкраще виконує нормативи доїзду до пацієнтів

Автор:Прес-служба від 8-06-2015, 09:07

Як інформує директор Чернівецького обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Володимир Єленєв, за результатами роботи в 2014 році у Глибоцькому районі служба «103» у 100% випадків виконувала нормативи доїзду на виклики до пацієнтів. Наразі район з таким відсотком виконання нормативів доїзду – єдиний в області. Досягти цього вдалося завдяки ефективному розміщенню пунктів базування бригад екстреної медичної допомоги. На Глибоччині цей показник складає 0,7 на 10 тисяч населення, що відповідає загальноукраїнському показнику.

Загалом Чернівецька область за виконанням нормативів доїзду на виклики у міській та сільській місцевостях займає 2-3 місце в Україні. Володимир Володимирович відзначає, що в середньому по області виконання нормативів доїзду відбувається у 89-95% випадків.

Вперше науковці БДМУ провели майстер-клас з отоскопії для сімейних лікарів Глибоччини (ФОТО)

Автор:Прес-служба від 26-05-2015, 14:45

На базі Навчально-практичного центру первинної медико-санітарної допомоги Буковинського державного медичного університету, що знаходиться в амбулаторії загальної практики – сімейної медицини с. Коровія Глибоцького району, відбувся майстер-клас з отоскопії для сімейних лікарів. Тренінг організований кафедрою сімейної медицини БДМУ за сприяння Департаменту охорони здоров’я Чернівецької ОДА.

Як розповідає завідуюча кафедрою, професор Лариса Сидорчук, в ході візиту до сільської амбулаторії науковці не тільки провели практичне навчання сімейних лікарів Глибоцького району, а й оглянули мешканців Коровії. Зокрема, доктор медичних наук, професор БДМУ Світлана Левицька проконсультувала близько 15 пацієнтів із різноманітними порушеннями роботи ЛОР-органів.

Медики провели навчання з надання долікарської допомоги для тереблечанських школярів

Автор:Прес-служба від 2-04-2015, 15:13

З метою підготовки  учнів до правильного реагування на випадок надзвичайних ситуацій в загальноосвітній школі села Тереблече, що на Глибоччині, відбулися навчання з надання першої медичної допомоги. Лікар амбулаторії загальної практики сімейної медицини села Тереблече Л. Нікіфорець провела для школярів лекцію-практикум. Найбільше уваги фахівець приділила наданню долікарської допомоги при переломах, кровотечах, отруєннях, опіках тощо. Разом із медпрацівником школи Л. Решкан вона продемонструвала школярам техніку іммобілізації кінцівок, накладання пов’язок та розповіла про комплекс заходів щодо проведення серцево-легеневої реанімації.

Назад Вперед
Наверх
Інформаційне наповнення:
Обласний Центр Здоров'я, ЛПЗ області