Інформаційний Сайт
Департаменту охорони здоров’я
Чернівецької обласної державної адміністрації

 
на правах реклами

Голова Чернівецької ОДА О. Фищук та директор Департаменту ОЗ О. Андрієць провели виїзну нараду в обласному кардіодиспансері

19 жовтня в Чернівецькому обласного кардіологічному диспансері відбулась виїзна нарада голови Чернівецької ОДА Олександра Фищука та директора Департаменту охорони здоров'я Чернівецької ОДА, доктора медичних наук, професора Оксани Андрієць. Разом з головним лікарем лікувально-профілактичного закладу, головним позаштатним кардіологом Департаменту охорони здоров’я Чернівецької ОДА Іриною Маковійчук керівники обговорили низку питань щодо ефективності роботи кардіологічною служби в області та посилення протидії й запобігання серцево-судинним захворюванням.

Передусім, учасники наради обговорили необхідність зміни назви установи, оскільки наразі вона не відображає суті діяльності закладу. Як поінформувала І. Маковійчук, КМУ «Обласний клінічний кардіологічний диспансер» здійснює не тільки диспансерне спостереження за певною категорією хворих.

На добудову двох закладів охорони здоров'я області скерують додаткові кошти

19 жовтня голова Чернівецької ОДА Олександр Фищук, директор Департаменту охорони здоров'я Чернівецької ОДА, доктор медичних наук, професор Оксана Андрієць, начальник управління капітального будівництва Чернівецької ОДА Олександр Пуршага відвідали будівництво в декількох медичних закладах області. Зокрема керівники оглянули хід будівельних робіт в Чернівецькому обласному центрі медико-соціальної реабілітації дітей з органічними ураженнями нервової системи, де триває зведення двоповерхового бальнеологічного відділення, а також оглянули стан реконструкції відділень реанімації і хіміотерапії Чернівецького обласного онкологічного диспансеру та будівництво патоморфологічного корпусу цього медзакладу.

Директор ДОЗ О. Андрієць ознайомилася з ходом будівельно-ремонтних робіт у кількох закладах охорони здоров’я (ФОТО)

Автор:Прес-служба від 5-10-2016, 16:15

Директор Департаменту охорони здоров’я Чернівецької облдержадміністрації, доктор медичних наук, професор Оксана Андрієць разом із начальником обласного управління капітального будівництва Олександром Пуршагою ознайомилися з ходом будівельних та ремонтних робіт у кількох медичних закладах третинного рівня.

- Незважаючи на складну економічну ситуацію як в Україні в цілому, так і у медичній галузі зокрема, намагаємося робити все можливе для створення сучасних умов перебування для пацієнтів. У цьому велику допомогу медикам надає обласна державна адміністрація та обласна рада. Відтак маємо змогу продовжити важливі роботи на кількох першочергових об’єктах, - підкреслює О. Андрієць.   

Обласна дитяча лікарня бере участь у конкурсі проектів "Кусаноне"

Щороку Уряд Японії надає безвідплатну фінасову допомогу країнам, що перебувають у стані розвитку. Допомогу він надає неурядовим організаціям, до числа яких входять зокрема лікарні, задля здійснення проектів їх розвитку. Ця грантова допомога проектам людської безпеки відома також як "програма Кусаноне".

Єдиним наразі переможцем цієї програми у Чернівецькій області була Вижницька районна лікарня, яка 2011 року одержала від Уряду Японії сучасне медичне обладнання японського виробництва на суму понад 100 тис. доларів США.

 

Для медсестер онкодиспансеру представники однієї з фармацевтичних компаній провели семінар щодо сучасних методів катетеризації (ФОТО)

На базі Чернівецького обласного онкологічного диспансеру відбувся семінар щодо сучасних методів катетеризації периферичних вен та шляхів захисту медичного персоналу під час здійснення даної маніпуляції. Для практикуючих медичних сестер онкодиспансеру семінар провели фахівці фармацевтичної компанії "Юрія-Фарм".

Під час заходу медсестри мали нагоду почути вичерпну інформацію із зазначених питань, переглянути презентацію та відпрацювати тактику проведення катетеризації на муляжах.

 - Регулярне оновлення знань та робота над собою надзвичайно важливі для медичних працівників, у тому числі й для медичних сестер. Особливо питання підвищення кваліфікаційних навичок актуальне в умовах розвитку медичних технологій та появі сучасних методів лікування, яке передбачає відповідні маніпуляції.

Медики та рятувальники першими долучились до корпоративного донорства

З метою покращення заготівлі компонентів донорської крові за сприяння Департаменту охорони здоров’я Чернівецької ОДА в області розпочалось впровадження нових принципів і підходів до роботи з донорами.

- Проблеми, які наразі існують в заготівлі компонентів донорської крові має вирішити корпоративне кероване донорство. Саме на це орієнтована нова стратегія змін у службі крові України. Передусім, зміни торкнуться тактики відбору донорів. Надаватимемо перевагу регулярному керованому донорству, що дасть змогу своєчасно заготовляти оптимальну кількість компонентів крові. Це покращить якість еритроцитної маси та плазми. Водночас кероване донорство сприятиме зниженню надмірних заготівель компонентів крові, - каже в. о. головного лікаря Чернівецького обласного центру служби крові Анжеліка Каланча.

Олександр Пуршага поінформував про стан та перспективи будівництва закладів охорони здоров’я в області

Під час прес-конференції начальник управління капітального будівництва обласної державної адміністрації Олександр Пуршага розповів про роботу та розвиток будівельної галузі Буковини, зосередивши увагу й на ході будівельних робіт у закладів охорони здоров’я.

«Загалом за 6 місяців 2016 року підприємствами області виконано будівельних робіт на суму 372,2 млн. грн., що становить 118,2%  обсягів минулого року. Найбільший обсяг виконаних будівельних робіт залишається за підприємствами міста Чернівців та Новодністровська», - зазначив Олександр Пуршага.

Дитячий протитуберкульозний санаторій «Садгора» відвідали благодійники з Італії

Автор:Прес-служба від 9-08-2016, 16:59

Нещодавно до Чернівецького обласного протитуберкульозного санаторію «Садгора» завітали благодійники – прихожани Міланського приходу з Італії разом з архімандритом Амвросієм. З гостинцями та подарунками вони відвідали пацієнтів санаторію. Пригостили дітей солодощами та передали медичній установі благодійну допомогу у вигляді 150 дитячих подушок та 300 наволочок,  вартістю в 23 тисячі гривень.

Діти зустріли благодійників піснями та віршами, а керівництво санаторію висловило щиру подяку благодійникам за проявлені милосердя, гуманність, доброту, співчуття та турботу.

Лікарі обласної дитячої лікарні обговорювали з молодими матерями особливості грудного вигодовування

Автор:Прес-служба від 8-08-2016, 16:00

У рамках Всеукраїнського тижня підтримки грудного вигодовування, який щорічно проходить в перший тиждень серпня, в Чернівецькій обласній дитячій клінічній лікарні відбувся семінар. Для молодих матерів його організували і провели лікарі лікувально-профілактичного закладу.

Розпочався семінар з того, що заступник головного лікаря з медичних питань ОДКЛ Наталія Скращук ознайомила учасників з цьогорічною тематикою тижня підтримки грудного вигодовування та зосередила увагу на перевагах материнського молока.

Фахівці центру ЕМД навчатимуть працівників патрульної поліції надавати долікарську медичну допомогу

Як повідомляє директор Чернівецького обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Володимир Єленєв, за сприяння Департаменту охорони здоров’я Чернівецької ОДА Центр разом з Управління патрульної поліції м. Чернівці розпочинають спільний проект, який полягає в навчанні патрульних навичкам надання долікарської медичної допомоги.

- Скерували до керівника Управління патрульної поліції Чернівців відповідний лист щодо співпраці, де зокрема повідомили про можливість проходження їхніми працівниками безоплатного навчання з питань надання долікарської медичної допомоги на базі нашого навчально-тренувального центру. Дана пропозиція їх зацікавив, тож наразі триває підготовка до організації тренінгів, - каже керівник Центру ЕМД.

Назад Вперед
Наверх
Інформаційне наповнення:
Обласний Центр Здоров'я, ЛПЗ області