Інформаційний Сайт
Департаменту охорони здоров’я
Чернівецької обласної державної адміністрації

 
на правах реклами

На підтримку галузі охорони здоров’я Чернівців додатково спрямували понад 4 мільйони гривень

Автор:Прес-служба від 8-09-2016, 14:19

За інформацією прес-служби Чернівецької міської ради, додатково на потреби галузі охорони здоров’я рішенням сесії міськради спрямовано понад 4 мільйони гривень. Ці кошти отримано за рахунок перевиконання міського бюджету за перше півріччя цього року.

З цієї суми 560 тисяч гривень спрямовано на придбання вакцин для проведення туберкулінодіагностики, майже 440 тисяч гривень – на придбання медичного обладнання, зокрема 70 тисяч гривень виділено на закупівлю холтера для міської дитячої лікарні, 40 тисяч гривень – електрокардіографа для лікарні №4, 199 тисяч гривень – парового стерилізатора для пологового будинку №2, 115,5 тисяч гривень – фізіотерапевтичної апаратури реабілітаційному центру на вул. Шептицького, 15 тисяч гривень – на ремонт флюорографічного рентгенівського апарату в поліклініці №3.

На прийом до лікаря міської поліклініки №2 Чернівців можна записатись через Інтернет

Автор:Прес-служба від 6-09-2016, 10:01

За інформацією прес-служби Чернівецької міської ради, відтепер чернівчани можуть записатися на прийом до лікаря в мережі Інтернет. Міське управління охорони здоров’я розробило та запустило програму електронної черги. У презентації проекту, яка відбулася 5 вересня у Чернівецькій міській поліклініці №2, взяв участь міський голова Олексій Каспрук.

«Цей новий для Чернівців сервіс найближчим часом дозволить спростити відвідування лікаря і отримання відповідних консультацій, – повідомив Олексій Каспрук. – Зараз програму запущено в тестовому режимі, але згодом IT- спеціалісти вдосконалять систему. Електронна черга запрацює для пацієнтів міських поліклінік №1, №2, № 3, № 5 та для міських жіночих консультацій».

Для пацієнтів Чернівецької міській поліклініці №1 проводили дослідження функції зовнішнього дихання

Автор:Прес-служба від 6-06-2016, 14:18

У Всесвітній день боротьби з курінням на базі комунальної медичної установи «Міська поліклініка №1»  була організована просвітницька акція для населення. В організації та проведенні заходу взяли участь співробітники кафедр внутрішньої медицини, соціальної медицини та організації охорони здоров’я Буковинського державного медичного університету.

У цей день відвідувачі поліклініки, в першу чергу ті, хто визнали себе активними або пасивними курцями, могли у відділенні профілактики медзакладу перевірити основні показники здоров’я, а саме рівень артеріального тиску, частоту серцевих скорочень, індекс маси тіла, визначити  ризик серцево-судинних ускладнень та пройти первинний скринінг на хронічне обструктивне захворювання легень.

Одному з перших в області відділенню сімейної медицини – 15 років

Автор:Прес-служба від 1-06-2016, 09:02

1 червня 2001 року на базі КМУ «Міська поліклініка №3» м. Чернівці відкрили відділення загальної практики – сімейної медицини, яке поклало початок сімейній медицині в Чернівецькій області. Створене воно було шляхом реорганізації двох терапевтичних та однієї педіатричної дільниці поліклініки. Першим керівником відділення була Любов Крикливець, яка наразі є заступником начальника управління – начальник відділу організації лікувально-профілактичної роботи та охорони здоров’я дітей і матерів Департаменту охорони здоров’я Чернівецької ОДА.

У 2005 році відділення розширилось. Тут з’явились ще три дільниці, що стало свідченням правильного напрямку реформування первинної ланки системи охорони здоров’я області.

У Чернівецькому міському протитуберкульозному диспрансері відбувся семінар-тренінг щодо сучасних методів лабораторної діагностики туберкульозу

У рамках виконання Регіональної програми протидії захворюванню на туберкульоз на 2012-2016 рр. за сприянням управління охорони здоров’я Чернівецької міської ради та спеціалістів обласного клінічного протитуберкульозного диспансеру на базі КМУ «Міський протитуберкульозний диспансер» проведено одноденний семінар-тренінг на тему «Сучасна лабораторна діагностика туберкульозу в закладах охорони здоров’я І-ІІ рівнів надання медичної допомоги». У заході взяли участь фахівці міських лікувально-профілактичних закладів: завідувачі терапевтичних відділень, відділень сімейної медицини, керівники Центрів ПМСД, відповідальні особи за збір та транспортування мокротиння до лабораторій І-ІІІ рівнів діагностики туберкульозу, лікарі-лаборанти та  середні медичні працівники, здійснюють лабораторну діагностику туберкульозу та відповідальні особи за інфекційний контроль з туберкульозу.

Медики Чернівців відвідали конференцію з питань розвитку сімейної медицини, яка відбулась на Закарпатті

Автор:Прес-служба від 14-04-2016, 11:50

У рамках проведення реформування первинної мережі лікувально-профілактичних закладів міста Чернівці та з метою обміну досвідом щодо розвитку сімейної медицини начальник Управління охорони здоров’я Чернівецької міської ради Ігор Незборецький та міський позаштатний лікар загальної практики – сімейної медицини Анатолій Мимка  взяли участь в міжнародній науково-практичній конференції «Можливості превентивного та лікувального впливу на соціально значимі захворювання в закладах первинної медико-санітарної допомоги», яка відбулась в Ужгороді за ініціативи факультету післядипломної освіти та доуніверситетської підготовки ДВНЗ «Ужгородський національний університет», Інституту сімейної медицини та за підтримки Міністерства охорони здоров'я України, Бюро ВООЗ в Україні, ДУ «Український центр контролю за соціально-небезпечними хворобами МОЗ України» тощо.

На занятті у «Школі здоров’я» вчили, як запобігти паразитарним захворюванням

У комунальній міській установі «Міська поліклініка №1» програма «Школи здоров’я» поповнилася цікавою весняною тематикою. На черговому занятті  учасники та медики обговорили, як з початком весняних робіт уберегтися від зараження гельмінтами на городах та дачних ділянках і як за необхідності правильно обстежитися на наявність гельмінтів. Про це слухачам школи розповіла завідувач паразитологічної лабораторії державної установи «Чернівецький обласний лабораторний центр» Людмила Руснак. Крім того, на занятті виступили доцент кафедри внутрішньої медицини, клінічної фармакології та професійних хвороб БДМУ, кандидат медичних наук Ольга Квасницька та завідувач відділення профілактики поліклініки Любов Власик.

Працівники міської поліклініки №1 обговорили надання медичної допомоги хворим на туберкульоз із супутніми патологіями

Автор:Прес-служба від 25-03-2016, 15:44

24 березня, у Всесвітній день боротьби з туберкульозом, в комунальній медичній установі «Міська поліклініка №1» м. Чернівці відбулася науково-практична конференція медичних працівників, організована спільно з кафедрою соціальної медицини та організації охорони здоров’я ВДНЗ України «Буковинський державний медичний університет», на тему «Коморбідність туберкульозу з ВІЛ та неінфекційними захворюваннями». Відкрив конференцію заступник головного лікаря поліклініки з медичної частини Віктор Волощук, ознайомивши присутніх із заходами міського управління охорони здоров’я Чернівецької міської ради у рамках місячника, присвяченого боротьбі з туберкульозом.

У «Школі здоров’я» чернівчан навчали, як зберегти здоровими нирки

З нагоди Всесвітнього дня нирки у комунальній медичній установі «Міська поліклініка №1» відбулась «Школа здоров’я», яку для чернівчан традиційно організовують фахівці поліклініки і кафедра соціальної медицини та організації охорони здоров’я ВДНЗУ «Буковинський державний медичний університет».  

Перше заняття весняного циклу 2016 року розпочали ознайомленням з тематикою навчальних занять, традиціями та новинками у проведенні нового сезону «Школи здоров’я». 

 

Службі дитячої нефрології Буковини – 30 років (ФОТО)

Автор:Прес-служба від 5-02-2016, 15:09

У січні відділенню нефрології КМУ «Міська дитяча клінічна лікарня» виповнилось 30 років з дня створення. Відділення дитячої нефрології в області тільки одне і з моменту заснування мало статус обласного. Кількість лікарів-дитячих нефрологів теж невелика. Зокрема на Буковині таких фахівців тільки четверо. Як розповідає завідуюча нефрологічним відділення міської дитячої лікарні Чернівців, головний дитячий нефролог Департаменту охорони здоров’я Чернівецької ОДА та управління охорони здоров’я Чернівецької міської ради Тетяна Андрійчук, ініціатором появи окремого нефрологічного дитячого відділення в області була Клара Соколова. Свого часу вона очолювала соматичне відділення на 40 ліжок, 10 з яких були передбачені для дітей з хворобами нирок.

Назад Вперед
Наверх
Інформаційне наповнення:
Обласний Центр Здоров'я, ЛПЗ області