Інформаційний Сайт
Департаменту охорони здоров’я
Чернівецької обласної державної адміністрації

 
на правах реклами

Пацієнт обирає – держава платить: як працюватиме страхова медицина в Україні

З першого січня 2017 року в Україні почне розгортатися страхова модель медицини. Пацієнти матимуть пакет гарантованих медичних послуг, зможуть обирати лікаря та заклади, у яких лікуватимуться.

Основа впровадження страхової моделі – зміна системи фінансування охорони здоров’я.

В.о. міністра охорони здоров’я доктор Уляна Супрун та заступник міністра Павло Ковтонюк зустрілися з експертами медицини та громадськістю, щоб обговорити шляхи застосування страховій моделі в Україні.

Ми записали 10 найбільш актуальних запитань, які обговорили під час зустрічі.

Які зміни чекають українську медицину з 1 січня

В. о. міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун розповіла, які кардинальні зміни чекають українську медицину з 1 січня 2017 року.

Про це вона сказала в інтерв’ю НВ.Пише 24tv.ua

Так, Супрун повідомила, що сімейні лікарі, педіатри та терапевти почнуть підписувати контракти з пацієнтами на рік.

“Кожен лікар отримає гроші за реальну людину, яку він веде і яка уклала з ним договір”, – розповіла в. о. міністра.

МОЗ пропонує для публічного обговорення проект постанови Кабінету Міністрів України "Про утворення Національної служби здоров'я України"

Міністерство охорони здоров'я України пропонує для публічного обговорення проект постанови Кабінету Міністрів України "Про утворення Національної служби здоров'я України" (далі – проект ).

Проект, пояснювальна записка оприлюднені шляхом розміщення на офіційному веб-сайті Міністерства охорони здоров'я України за посиланням:

Пропозиції та зауваження до проекту просимо надсилати до Міністерства охорони здоров'я України протягом місяця у письмовому та/або електронному вигляді за адресою: вул. Грушевского, 7, м. Київ, 01601, Управління координації центрів реформ, е-mail: ; 226-23-31.

Консультант: Карпінська Леся Григорівна

Розпочато перший етап спільного з Бюро ВООЗ проекту щодо профілактики неінфекційних захворювань

17 жовтня заступник Міністра охорони здоров'я доктор Олександр Лінчевський взяв участь у відкритті Тренінгу для регіональних тренерів “Основна підготовка працівників першої медичної допомоги (ПМД) щодо інтегрованого ведення випадків гіпертензії та діабету”, який проводиться у рамках спільного проекту Міністерства охорони здоров'я та Бюро ВООЗ “Неінфекційні захворювання: профілактика та зміцнення здоров'я в Україні” за підтримки Швейцарського агенства розвитку та співробітництва.

Згідно зі статистикою, в Україні неінфекційні захворювання (НІЗ) є причиною смерті майже у 86% випадків від показника щорічної смертності. Тягар НІЗ є справжнім викликом для громадського здоров'я нашої країни, тому основною метою проекту є покращення благополуччя населення України шляхом зниження захворюваності та смертності, що пов'язані з НІЗ.

МОЗ України ініціює повернення обов’язкових надбавок лікарям

Міністерство охорони здоров’я ініціювало скасування постанови №95 від 25 березня 2014 р., якою окремі категорії лікарів були позбавлені надбавок до зарплати. Як розповів заступник міністра охорони здоров’я України Павло Ковтонюк, йдеться передусім про працівників екстреної медичної допомоги, протитуберкульозних закладів, а також лікарів первинної ланки.

«У 2014 р. Мінфін без погодження з Міністерством охорони здоров’я вирішив, що надбавки працівникам екстреної допомоги, фтизіатрам, які працюють в тубдиспансерах, та лікарям первинної ланки є необов’язковими. Але всі ми знаємо в яких важких умовах працюють ці люди, отримуючи копійчані зарплати. Ми хочемо поборотися за лікарів і домогтися від уряду скасування 95-ї постанови», - наголосив Павло Ковтонюк.

На засіданні робочої групи з реформування медицини області обговорили зміни за кількома напрямками

Під головуванням заступників директора Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Марії Поліщук та Юрія Лесюка відбулося  чергове засідання робочої групи з питань розвитку галузі охорони здоров’я області. У засіданні взяли участь головні лікарі обласних ЛПЗ, центральних районних лікарень, центрів первинної медико-санітарної допомоги, амбулаторій загальної практики-сімейної медицини та інші члени робочої  групи.  

Під час засідання його учасники обговорили питання розвитку медицини Чернівецької області за напрямками «Кардіологія», «Медицина невідкладних станів», «Нейрохірургія», «Педіатрія», «Акушерство».

В області сформувано пакет пропозицій щодо покращення функціонування закладів охорони здоров’я

У Департаменті охорони здоров’я відбулось чергове засідання  робочої  групи з питань розвитку галузі охорони здоров’я області за участю заступників директора Департаменту Марії Поліщук, Юрія Лесюка, інших членів робочої групи та координаторів спеціальностей Департаменту ОЗ за різними напрямками.    

В ході засідання учасники робочої групи визначили основні вектори розвитку системи охорони здоров’я області та покращення якості надання медичної допомоги населенню краю. Вони також сформували пропозиції щодо покращення функціонування лікувально-профілактичних закладів різних рівнів надання медичної допомоги у контексті пріоритетних завдань реформування охорони здоров’я України, запропонованих МОЗ України.

Керівники системи охорони здоров'я Буковини взяли участь в нараді МОЗ щодо реформування галузі

10 жовтня в Міністерстві охорони здоров'я України під головуванням в.о. міністра охорони здоров'я Уляни Супрун, заступників міністра Романа  Ілика, Олександра Лінчевського, Павла Ковтонюка, Оксани Сивак та віце-прем'єр-міністром України Павла Розенко відбулась розширена нарада з представниками керівників структурних підрозділів охорони здоров'я регіонів. До участь в обговорені долучились й керівники медичної галузі області — директор Департаменту охорони здоров'я Чернівецької ОДА, доктор медичних наук, професор  Оксана  Андрієць та начальник управління охорони здоров'я Чернівецької міської ради Ігор Незборецький.

Народні депутати проти мораторію на закриття закладів охорони здоров’я

На засіданні Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров’я 6 жовтня 2016 р. народні депутати, серед іншого, розглянули проект Закону про мораторій на ліквідацію та реорганізацію закладів охорони здоров’я (№ 4204), яким запропоновано:

Ввести мораторій строком на 5 років на ліквідацію та реорганізацію закладів охорони здоров’я державної та комунальної форм власності, що включає:

  • - безпосередню ліквідацію лікарень, поліклінік, амбулаторій, фельдшерсько-акушерських пунктів (у тому числі тих, які розташовані на території сільських та селищних рад) та інших медичних закладів державної та комунальної форм власності;

Міністерство охорони здоров’я розпочало реформу екстреної медичної допомоги

Парамедиків навчатимуть західні фахівці, лікарі отримуватимуть індивідуальні ліцензії на практику та лікуватимуть за міжнародними протоколами — такі новації у планах МОЗ.

Про встановлення нових стандартів якості медицини в Україні розповів заступник міністра Олександр Лінчевський. За його словами, на “швидку” чекає системне оновлення: екстрену меддопомогу повинні надавати належно підготовлені та сертифіковані фахівці.

Назад Вперед
Наверх
Інформаційне наповнення:
Обласний Центр Здоров'я, ЛПЗ області