Інформаційний Сайт
Департаменту охорони здоров’я
Чернівецької обласної державної адміністрації

 
на правах реклами

Список літератури, яка надійшла в ОНМБ

 

Список літератури, яка надійшла в ОНМБ

 

 

ВЧЕНІ-МЕДИКИ БУКОВИНИ- ЮВІЛЯРИ 2016р

Автор:Прес-служба від 2-06-2016, 12:13

ВЧЕНІ-МЕДИКИ БУКОВИНИ- ЮВІЛЯРИ 2016р

Календар пам’ятних дат в 3-х частинах

Чорнобиль – гіркий спомин. Рекомендований список літератури до 30-річчя від дня Чорнобильської трагедії

Минає вже 30 років  з того часу, коли на світ пролунала звістка про аварію на Чорнобильській атомній електростанції. 26 квітня 1986 р. на 1У блоці ЧАЕС відбулась найбільша аварія в історії атомної індустрії. У навколишнє середовище був викинутий радіоактивний матеріал, активність якого еквівалентна 6 атомним бомбам, скинутих на Хиросиму. Площа радіоактивного забруднення території України перебільшила 50 тис. кв. м., де в 2218 населених пунктах проживало понад 2,4 млн. осіб.

Аварія на IV блоці ЧАЕС супроводжувалася не тільки жертвами серед персоналу й пожежників у перші години і дні після вибуху, вона призвела до величезних соціальних та економічних втрат, наслідки яких відчуватимуться ще не одне десятиліття. Згідно з законодавством України до числа потерпілих внаслідок аварії на ЧАЕС віднесено більше 3 млн. людей, з яких понад 1млн. дітей.

Рекомендований список літератури до Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом

У Всесвітній день боротьби з туберкульозом, який щорічно відзначають 24 березня, ВООЗ закликає країни взяти нові зобов’язання  і здійснити нові кроки у боротьбі з туберкульозом – однією з інфекційних хвороб, яка забирає безліч людських життів. Останніми роками досягнуто величезних успіхів і людство наближається до Мети тисячоліття в галузі розвитку, яка полягає у припиненні розповсюдження туберкульозу. В травні 2014 року 67 Сесія Всесвітньої Асамблеї охорони здоров’я ухвалила 20-річну стратегію на 2016-2035 роки щодо боротьби з туберкульозом. Громадянське суспільство, медичні працівники, міжнародні партнери і пацієнти мають спільно працювати для реалізації стратегії для виявлення, діагностики, лікування до повного зцілення всіх хворих людей. Світ, вільний від туберкульозу означає припинення до 2035 року глобальної епідемії шляхом зниження смертності від туберкульозу на 95% і захворюваності – на 90% (або менше 10 випадків туберкульозу на 100 тис. населення), а також ліквідацію випадків катастрофічних витрат сімей, яких торкнулась проблема туберкульозу.

Перелік періодичних видань обласної науково-медичної бібліотеки на 2016 рік

Перелік періодичних видань обласної науково-медичної бібліотеки на 2016 рік

Сімейна медицина: рекомендований список літератури за 2015 рік

Автор:Прес-служба від 5-02-2016, 15:27

“Сімейна медицина” – це форма медичного обслуговування, коли будь - хто з родини звертається за медичною допомогою до одного й того ж лікаря – сімейного. Це найбільш доступна форма медичної допомоги - сімейна амбулаторія завжди розташовується  неподалік  від місця проживання. Сімейна медицина дає змогу  істотно наблизити лікарську меддопомогу до населення, в першу чергу сільського, та розширити обсяги її надання.

Сімейний лікар надає комплекс первинної медичної допомоги. На відміну від дільничного терапевта сімейний лікар надає медичну допомогу всій сім'ї, знає спадковість, житлово-побутові умови, матеріальне становище, психологічний мікроклімат в сім’ї тощо.

Список рекомендованої літератури - Свинячий грип

ОБЛАСНА НАУКОВО-МЕДИЧНА БІБЛІОТЕКА

 

ЦЕЙ СТРАШНИЙ ГРИП  А /Н1N1/, СВИНЯЧИЙ ГРИП (рекомендований список літератури)

 

 

Грип – гостре інфекційне захворювання з аерозольним /повітряно-краплинним/ шляхом передачі збудника, яке характеризується коротким інкубаційним періодом (від 10-12 годин до 7 діб), масовим поширенням, лихоманкою, симптомами інтоксикації та ураження респіраторних шляхів з великою частотою виникнення  ускладнень.

 

Список рекомендованої літератури - Медицина Буковини

Рекомендований список літератури за 2015 рік

 

  1. Безрук В. В.  Результати та ефективність впровадження локальних клітинних протоколів з надання медичної допомоги дітям та підліткам з нефрологічними захворюваннями у Чернівецькій області / В. В. Безрук, Т. П. Андрійчук, О. І. Первозванська // Укр. журн. нефрології та діалізу. – 2015. – №3. – С. 3-6.
  2. Безрук Т. О. Етіологічна структура інфекцій сечових шляхів, її тендерна та вікова залежність, взаємозв’язок із резидентною мікрофлорою сечі у дорослого населення Чернівецької області / Т. О. Безрук, О. В. Бліндер, О. О. Бліндер // Буковин. мед. вісник. – 2015. – №2. – С. 10-15.

 

10-11 грудня відбудеться виставка-продаж медичної літератури в обласній науково-медичній бібліотеці

Автор:Прес-служба від 8-12-2015, 14:51

З 10 по 11 грудня відбудеться виставка-продаж медичної літератури, видавництва "Медицина" м. Київ в обласній науково-медичній бібліотеці за адресою: вул. Вірменська,14

Запрошуємо всіх бажаючих!
Контактний телефон: (0372) 52-44-33

 

Назад Вперед
Наверх
Інформаційне наповнення:
Обласний Центр Здоров'я, ЛПЗ області