Інформаційний Сайт
Департаменту охорони здоров’я
Чернівецької обласної державної адміністрації

 
на правах реклами

Пацієнт обирає – держава платить: як працюватиме страхова медицина в Україні

З першого січня 2017 року в Україні почне розгортатися страхова модель медицини. Пацієнти матимуть пакет гарантованих медичних послуг, зможуть обирати лікаря та заклади, у яких лікуватимуться.

Основа впровадження страхової моделі – зміна системи фінансування охорони здоров’я.

В.о. міністра охорони здоров’я доктор Уляна Супрун та заступник міністра Павло Ковтонюк зустрілися з експертами медицини та громадськістю, щоб обговорити шляхи застосування страховій моделі в Україні.

Ми записали 10 найбільш актуальних запитань, які обговорили під час зустрічі.

МОЗ інформує, що вакцини від грипу з'являться вже до кінця жовтня

Щорічна вакцинація – найефективніший засіб захисту організму від вірусів грипу, визнаний доказовою медициною.

Вакцинація від грипу є рекомендованою та не входить до календаря обов’язкових щеплень. Вакцину закуповують приватні структури та розподіляють до аптек, враховуючи попит попередніх років.

Як інформує прес-служба МОЗ, станом на сьогодні в Україні зареєстровані та дозволені до застосування такі вакцини для профілактики грипу із оновленим штамовим складом:

- ВАКСІГРИП Спліт - вакцина для профілактики грипу інактивована рідка, суспензія для ін’єкцій по 0,25 мл № 1, № 10 або № 20; по 0,5 мл № 1, № 10, № 20 або № 50 в попередньо заповнених шприцах з прикріпленою голкою; по 5 мл (10 доз) у флаконах № 1 та № 10, виробництва Санофі Пастер С.А., Франція, заявник Санофі Пастер С.А., Франція;

В область надійшла чергова партія вакцин

Автор:Прес-служба від 17-10-2016, 11:29

За інформацією заступника директора Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Марії Поліщук, відповідно до Наказу МОЗ України №1032 від 4.10.2016 р., Чернівецька область отримала вакцину для профілактичних щеплень від дифтерії та правця. Це – адсорбована вакцина зі зменшеним вмісто антигену, придбана за кошти Державного бюджету. Цього разу в область надішло її 41040 доз, що разом із попередніми поставками вакцини для щеплень від дифтерії і правця складає біля 70% її річної потреби для нашої області.

Згідно з наказом ДОЗ №727 від 13.10.2016 р., вся отримана вакцина рівномірно розподілена по всіх адміністративних територіях області. Тому медики закликають батьків, діти котрих мають порушення календаря щеплень, звернутися до медичних закладів для проведення профілактичної вакцинації дітей від дифтерії та правця. 

ПРООН інформує про доставку в Україну 98% закуплених ліків

Програма розвитку Організації Об’єднаних Націй (ПРООН) і Міністерство охорони здоров’я України (МОЗ) підбили підсумки першого року екстреної закупівлі ліків: станом на 12 жовтня 2016 до України вже поставлено 98% закуплених через ПРООН препаратів та виробів медичного призначення, а економія та залишки коштів державного бюджету склали 4 млн доларів США, що дозволило провести додаткову закупівлю життєво необхідних препаратів.

Київ – 12 жовтня, 2016: МОЗ України, ПРООН, Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) та Crown Agents з кінця 2015 року є партнерами у питанні реформування системи закупівель лікарських засобів, як складової ширшої реформи системи охорони здоров’я. 

В область надійшла вакцина БЦЖ

Як інформують в Департаменті охорони здоров’я Чернівецької ОДА, вакцина від туберкульозу, котру в рамках комплексної угоди з Міністерством охорони здоров’я України придбав Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ), надійшла в область 9 вересня. Як й передбачалось, Буковина отримала 59500 тисяч доз БЦЖ, що складає 80% від річної потреби.

Імунобіологічний препарат розподілено між лікувально-профілактичними закладами області. Наразі триває їх доставка до медичних установ. Першочергово БЦЖ скерують для проведення щеплень новонародженим та дітям до 6 місяців.

БЦЖ надійде в область до кінця тижня. Наразі Буковина отримала вакцину проти дифтерії-правцю та від гепатиту В

Автор:Прес-служба від 7-09-2016, 13:00

Нещодавно Міністерство охорони здоров'я повідомило, що в Україну надійшло 2,5 млн доз вакцини від туберкульозу (БЦЖ). Це партія вакцин, придбаних Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) на запит Міністерства охорони здоров’я у рамках комплексної угоди з міжнародних закупівель. Окремі регіони України вже отримали дану вакцину. Буковина ще очікує її поставки.

За інформацією заступника директора Департаменту охорони здоров'я Чернівецької ОДА — начальника управління організації та розвитку лікувально-профілактичної допомоги населенню Марії Поліщук, відповідно до плану МОЗ, БЦЖ надійде в Чернівецьку область до кінця цього тижня.

Споживаючи дикорослі гриби, будьте обережні

Автор:Прес-служба від 2-09-2016, 15:13

Останні врожайні на дикорослі гриби роки зумовили чимало отруєнь серед любителі грибних страв. За інформацією ДУ "Чернівецький обласний лабораторний центр МОЗ України", впродовж цього року в області вже зареєстровано 7 випадків отруєнь грибами, в результаті яких постраждали майже два десятки осіб. Чимала кількість отруєнь внаслідок споживання дикорослих грибів була зареєстрована і в попередні роки. Зокрема у 2014 році сталось три випадки гострого отруєння грибами, а в 2013 році їх було 18, один з них – смертельний. Через споживання умовно-їстівних грибів тоді в Кельменецькому районі померла літня жінка.

Зважаючи на це, медичні фахівці застерігають любителів посмакувати дикорослими грибами щодо ризику отруєння.

МОЗ інформує, що БЦЖ та інші необхідні для дітей вакцини вже доступні в Україні

25 серпня в Україну було доставлено 2,5 млн доз вакцин від туберкульозу (БЦЖ). Це партія вакцин, придбаних Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) на запит Міністерства охорони здоров’я у рамках комплексної угоди з міжнародних закупівель. Раніше ЮНІСЕФ вже придбав такі вакцини, як КПК (від кору, паротиту та краснухи), вакцину від гепатиту Б, АКДП (від кашлюку, дифтерії і правцю), АДП-М (від дифтерії та правцю для дорослих), АДП (від дифтерії та правцю для дітей), вакцину проти сказу і вакцину bOPV (бівалентна оральна поліомієлітна вакцина). Всі ці вакцини входять до національного календаря щеплень, розробленого для забезпечення захисту дітей від небезпечних захворювань, яким можна запобігти шляхом вакцинації. Вакцини bOPV та АКДП будуть завезені найближчим часом, а всі інші вже були завезені в Україну.

Назад Вперед
Наверх
Інформаційне наповнення:
Обласний Центр Здоров'я, ЛПЗ області