Інформаційний Сайт
Департаменту охорони здоров’я
Чернівецької обласної державної адміністрації

 
на правах реклами

Працівники сімейної медицини Новоселиччини та члени їхніх сімей здали кров для бійців АТО

«У краплині нашої крові – чиєсь життя» під таким девізом з ініціативи адміністрації КУ «Центр первинної медико-санітарної допомоги Новоселицького району» вчора, 18 жовтня, медичні працівники Центру та лікувально-профілактичних закладів Мамалигівської об’єднаної територіальної громади здали кров для потреб учасників АТО. Захід провели на базі відокремленого структурного підрозділу – амбулаторії  загальної практики-сімейної медицини села Тарасівці. У заході взяли участь 47 донорів, які здали більше 21 літра крові. Організувати захід допомогла  виїзна бригада відділення переливання крові КУ «Новоселицька ЦРЛ».  Першим здав кров головний лікар Центру ПМСД Новоселицького району  В’ячеслав Бежан, який власним прикладом заохотив інших.

В амбулаторії Зарожан відкрили денний стаціонар (ФОТО)

За участю заступника начальника управління – начальника відділу організації лікувально-профілактичної роботи та охорони здоров’я дітей і матерів Департаменту охорони здоров’я Чернівецької ОДА Любов Крикливець, голови Хотинської районної державної адміністрації Петра Допіряка, головного лікаря Центру ПМСД Хотинського району Юрія Пасічника, інших поважних гостей та у присутності представників громади села в амбулаторії загальної практики – сімейної медицини села Зарожани урочисто відкрили денний стаціонар на 15 ліжок. Стаціонар з палатами на 2-4 особи розгорнули у тому ж приміщенні, яке займає амбулаторія, та де колись була сільська дільнична лікарня.

За словами завідувача Зарожанської амбулаторії загальної практики сімейної медицини Михайла Вепрюка, цієї події чекали майже 15 років.

Обрано новий склад та ревізійну комісію Асоціації сімейних лікарів області

Як повідомляє прес-служба БДМУ, 20 вересня в приміщенні Палацу «Академічний» кафедрою сімейної медицини ВДНЗ України «Буковинський державний медичний університет» сумісно з Департаментом охорони здоров’я Чернівецької ОДА проведено загальні збори Асоціації сімейних лікарів Чернівецької області та науково-практичну конференцію «Профілактика серцево-судинних захворювань в практиці сімейного лікаря».

Одному з перших в області відділенню сімейної медицини – 15 років

Автор:Прес-служба від 1-06-2016, 09:02

1 червня 2001 року на базі КМУ «Міська поліклініка №3» м. Чернівці відкрили відділення загальної практики – сімейної медицини, яке поклало початок сімейній медицині в Чернівецькій області. Створене воно було шляхом реорганізації двох терапевтичних та однієї педіатричної дільниці поліклініки. Першим керівником відділення була Любов Крикливець, яка наразі є заступником начальника управління – начальник відділу організації лікувально-профілактичної роботи та охорони здоров’я дітей і матерів Департаменту охорони здоров’я Чернівецької ОДА.

У 2005 році відділення розширилось. Тут з’явились ще три дільниці, що стало свідченням правильного напрямку реформування первинної ланки системи охорони здоров’я області.

Питання децентралізації у сфері охорони здоров'я Буковини обговорили на зустрічі з Віце-прем’єр-міністром України П. Розенком та заступником Міністра охорони здоров’я І. Перегінцем

Віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко та заступник Міністра охорони здоров’я Ігор Перегінець провели зустріч з представниками об’єднаних територіальних громад Чернівецької області, на якій обговорили питання децентралізації у сфері охорони здоров’я.

«Підвищення доступності і якості медичних послуг для українців, забезпечення усіх хворих необхідними ліками – це питання номер один як для Уряду, так і для місцевого самоврядування. Результатом децентралізації та реформування системи охорони здоров’я має стати перехід на таку модель надання медичних послуг, де кожна людина зможе отримати якісну послугу в будь-якому місці країни», - зазначив Віце-прем’єр Павло Розенко під час зустрічі.

Сімейні лікарі та терапевти розширювали знання з питань гострого порушення мозкового кровообігу (ФОТО)

З метою безперервної медичної освіти сімейних лікарів, підвищення їх професійного рівня та вдосконалення практичних навичок 30 березня кафедрою сімейної медицини Вищого державного навчального закладу України «Буковинський державний медичний університет» та Центром невідкладної неврології на базі ОКУ «Лікарня швидкої медичної допомоги-Університетська лікарня» за сприяння Департаменту охорони здоров’я Чернівецької ОДА проведено науково-практичну конференцію «Гостре порушення мозкового кровообігу у практиці сімейного лікаря: діагностика, невідкладна допомога, маршрут пацієнта. Первинна, вторинна профілактика інсультів». Про це повідомляє прес-служба БДМУ.

В області обговорили особливості фінансування закладів охорони здоров’я в умовах децентралізації

На базі  туристичного комплексу «Черемош» за участю представників Міністерства фінансів України, начальників фінансових управлінь районних державних адміністрацій, голів об’єднаних територіальних громад та представників структурних підрозділів ЧОДА відбулася нарада щодо особливостей функціонування бюджетів об’єднаних територіальних громад в умовах децентралізації.

Як повідомляє начальник відділу економіки, обліку та звітності Департаменту охорони здоров’я Чернівецької ОДА Олександр Грегуцак, в ході наради з представниками Мінфіну було обговорено й питання фінансування закладів охорони здоров’я первинної ланки в умовах адміністративної реформи.

Онкологи працюють над запровадженням в області триступеневої системи раннього виявлення раку

За сприяння Департаменту охорони здоров’я Чернівецької ОДА нещодавно в області розпочали впровадження триступеневої системи ранньої діагностики онкологічних захворювань та їх профілактики. Як відзначає головний лікар Чернівецького обласного онкологічного диспансеру Анатолій Гонца, система передбачає покращення співпраці між всіма рівнями надання медичної допомоги щодо своєчасної діагностики раку – сімейними амбулаторіями, центральними районними лікарнями та безпосередньо онкологічним диспансером. Насамперед, онкологи запланували удосконалити роботу з лікарями загальної практики – сімейної медицини. З цією метою для працівників первинної ланки проведуть низку відповідних занять.

У форматі телемосту сімейні лікарі обговорюють актуальні питання функціонування первинної ланки (ФОТО)

Автор:Прес-служба від 6-10-2015, 11:02

Сьогодні, 6 жовтня, керівники центрів первинної медико-санітарної допомоги, сімейні лікарі області та міста Чернівці беруть участь в науково-практичному семінарі у форматі телемосту. Загалом до он-лайн обговорення долучилися представники первинної ланки чотирьох регіонів України: Києва, Івано-Франківська, Ужгорода та Чернівців.

Як відзначила присутня на семінарі заступник начальника управління – начальник відділу організації лікувально-профілактичної роботи та охорони здоров'я дітей і матерів управління організації та розвитку лікувально-профілактичної допомоги населенню Департаменту охорони здоров’я Чернівецької ОДА Любов Крикливець, цьогоріч це вже другий форум у форматі телемосту. Централізовано зі столиці почергово їх проводять у всіх регіонах України.

Первинна ланка Новоселиччини налічує 25 сімейних амбулаторій

Перинна ланка Новоселицького району досить розбудована. Кількість амбулаторій загальної практики – сімейної медицини тут складає більшу частину сільських медичних закладів.

- Первинна мережа Новоселиччини налічує 25 сімейних амбулаторій і тільки шість фельдшерсько-акушерських пунктів та чотири фельдшерські пункти. Забезпеченість амбулаторіями в районі складає 3,2 на 10 тисяч населення. Відтак, під час запровадження сімейної медицини вдалося суттєво наблизити лікарську допомогу до населення. Тільки окремі села потребують постійного перебування лікаря.

Назад Вперед
Наверх
Інформаційне наповнення:
Обласний Центр Здоров'я, ЛПЗ області