Інформаційний Сайт
Департаменту охорони здоров’я
Чернівецької обласної державної адміністрації

 
на правах реклами

Здоров’я нирок закладається в перші роки життя дитини

Кожного другого четверга березня в світі з 2006р. за загальної ініціативи  Всесвітнього Нефрологічного суспільства  відзначається Всесвітній день нирки. В 2016р. він буде проводитись 11–тий раз, під лозунгом «Хвороба нирок  і діти. Діяти раніше, щоб запобігти». Україна приєдналась до Глобального проекту, який підтримало більше 120 країн світу, в 2008 році.

Мета події:  

- підвищити обізнаність населення про важливість наших нирок,  «другого серця»,  які відіграють ключову роль в збереженні життя й здоров’я;

- розповсюджувати інформацію про те, що захворювання  нирок зустрічається часто, мають руйнівні наслідки, але піддаються лікуванню при ранній діагностиці і своєчасному лікуванні, особливо в маленьких пацієнтів.

Треба берегти вухо, щоб не було глухо

Автор:Прес-служба від 3-03-2016, 08:03

3 березня у всьому світі відзначається Міжнародний день охорони здоров’я вуха та слуху, заснований ВООЗ для залучення уваги громадськості до питань захисту слуху.

Мета Міжнародного дня охорони здоров’я вуха та слуху — підвищити рівень обізнаності громадськості щодо можливих проблем, пов’язаних зі слухом. Окрім цього, це можливість нагадати про важливість проблеми втрати слуху та ознайомити суспільство зі способами запобігання цьому недугу.

Протягом усього життя нас оточує світ, наповнений різними звуками. Одні приносять задоволення, інші умиротворення, треті - радісне збудження, четверті - торкають до глибини душі. Є також звуки, що створюють огидну какофонію, що породжує суцільні негативні емоції. Але не кожен з нас може чути все це розмаїття завдяки слуху.

 

Лікарі з різних регіонів України закликають вакцинуватися від поліомієліту

Всесвітня організація охорони здоров’я та дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) за підтримки Міністерства охорони здоров’я України створили низку відеороликів на тему: «Stop polio in Ukraine», де лікарі з різних регіонів України розповідають про страшні наслідки поліомієліту та закликають долучатися до вакцинації від цієї хвороби.

Дивіться відео за посиланням:

Я запобігти вірусу, котрий щодня вбиває шість жінок

Автор:Прес-служба від 7-10-2015, 13:55

Інфекційне походження раку шийки матки довели тільки чверть століття тому, а у 2008 році відкриття німецького професора Гаральда цур Гаузена отримало Нобелівську премію в галузі медицини й фізіології. Завдяки йому людству стало відомо, що рак шийки матки спричинюють певні типи вірусу папіломи людини. З-поміж сотні типів, здатних інфікувати людину, захворювання піхви та шийки матки викликають сорок із них.

Вірус передається статевим шляхом

Вірус папіломи передається статевим шляхом від інфікованої жінки до чоловіка, а від нього – до інших партнерок. У чоловічому організмі вірус не прогресує, проте може зберігатися протягом багатьох років.

Ризик інфікування лептоспірозом існує впродовж цілого року

Автор:Прес-служба від 2-09-2015, 15:21

Помилково думати, що захворіти на лептоспіроз – гостру інфекційну хворобу –  можна тільки влітку під час купального сезону. Без сумніву, в зазначений період ризик інфікування лептоспірозом високий, однак існує він постійно впродовж року. І найлегше інфекцію підхопити тоді, коли здавалось би небезпека вже позаду.

Як повідомляє завідуюча інфекційним відділенням Чернівецької обласної клінічної лікарні, головний позаштатний інфекціоніст Департаменту охорони здоров’я Чернівецької ОДА Валентина Миндреску, серед особливо небезпечних інфекцій в Чернівецькій області лептоспіроз є однією з найбільш поширених. Щороку на Буковині фіксують випадки цього інфекційного захворювання.

Підступна хвороба глаукома

За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я у світі налічується понад 45 мільйонів сліпих людей, кількість яких за прогнозами у 2020 році становитиме вже понад 76 мільйонів. Серед причин сліпоти у всьому світі друге місце займає глаукома. Вражає темп збільшення кількості хворих на цю хворобу. Прогнозовано, що кожне десятиліття їх кількість зростатиме на 20 мільйонів. Найбільше хворих на глаукому спостерігатиметься в Європі – 21,1%-23,9% від загальної кількості. Невтішною є динаміка цього захворювання і в Україні, і у нашій області. Як інформує головний позаштатний офтальмолог Департаменту охорони здоров’я Чернівецької ОДА, завідуючий офтальмологічним відділенням Чернівецької обласної клінічної лікарні Валерій Шуленін, щороку на Буковині реєструють 600-650 вперше виявлених хворих на глаукому. Торік ця цифра була трохи нижчою і сягнула тільки півтисячі.

Юрій Падурару: «У період підвищеної захворюваності на ГРВІ здоровим слід уникати людних місць, а хворим – залишатись вдома»

Автор:Прес-служба від 5-03-2015, 15:39

У зв’язку з тим, що в області спостерігається швидке збільшення захворюваності на гострі респіраторні вірусні інфекції та існує загроза появи хворих на грип, начальник управління організації державного санітарно-епідеміологічного нагляду Головного управління Держсанепідслужби в Чернівецькій області Юрій Падурару розповідає про особливості цих хвороб та методи профілактики.

- Чим небезпечні гострі респіраторні вірусні інфекції, у тому числі грип?

- ГРВІ та грип небезпечні тим, що є високозаразними. Адже дуже легко передаються від людини до людини повітряно-крапельним шляхом. Заразиться можна не тільки тоді, коли хворий кашляє або чхає, а навіть під час розмови.

Про репродуктивне здоров’я дівчинки дбайте з дитинства

Автор:Прес-служба від 11-02-2015, 01:01

В Україні дедалі актуальнішим є питання збереження репродуктивного здоров’я населення. З цією метою в Чернівецькій області здійснюють чимало заходів і навіть реалізують окрему програму. Однак при цьому не варто забувати про контроль за станом репродуктивного здоров’я та проходження звичайних профілактичних оглядів, починаючи з раннього віку. Адже часто саме відсутність належного лікарського спостереження в дитинстві може стати причиною дорослих проблем. Про це в інтерв’ю розповідає лікар-гінеколог Новоселицької центральної районної лікарні Анжела Кучурян.

Як вберегти дитину від грипу

За даними офіційної статистики, в Україні щороку реєструється 4,5-5 мільйонів випадків захворювання на грип та ГРВІ серед дітей. Дорослі від епідемій страждають менше, оскільки вони вже неодноразово „зустрічалися з вірусами”. Найбільш сприйнятливі до грипу діти, починаючи з другого півроку життя, а серед груп населення перше місце у розповсюдженні інфекції займають діти шкільного віку.

Під час інфікування вірус грипу фіксується, а потім проникає в клітини респіраторного тракту, переважно трахей і бронхів, де відбувається реплікація вірусу з деструкцією клітин людини. Твердження, що підвищена чутливість до респіраторних вірусів виникає лише при ослабленій імунній системі, є одним з головних міфів щодо грипу та інших ГРВІ. 

Ранній старт у статевих стосунках загрожує проблемами на фініші

Ранній початок статевого життя (в середньому у 14 років) і ризикована сексуальна поведінка молоді – ознака нинішнього часу. За даними статистики в Україні 9% молоді віком 15-19 років мали статеві стосунки з двома і більше статевими партнерами, а 70% з них мали впродовж року хоча б один незахищений статевий акт. Звідси і тривожний рівень захворюваності на інфекції, що передаються статевим шляхом (у підлітків він такий як і серед дорослого населення, а за деякими нозологіями і вищий). Як наслідок –омолодження онкопатологій, зокрема, пік захворюваності на рак шийки матки спостерігається у 25-річних. Про ці та інші проблеми молоді розповідає лікар-гінеколог Чернівецької обласної консультативної поліклініки, кандидат медичних наук Евеліна Івасюк.

Назад Вперед
Наверх
Інформаційне наповнення:
Обласний Центр Здоров'я, ЛПЗ області