Інформаційний Сайт
Департаменту охорони здоров’я
Чернівецької обласної державної адміністрації

 
на правах реклами

Рак грудей - небезпека щодня

В Україні рак молочної залози займає перше місце серед онкологічних захворювань жінок працездатного віку. Щогодини в Україні від цієї недуги помирає одна жінка. Онкологи констатують, що, згідно зі статистикою, наша держава є однією з провідних в Європі за абсолютним числом захворюваності на рак молочної залози. Щоб привернути до цієї проблеми увагу суспільства, а, насамперед, жінок, щороку 20 жовтня проводять Всеукраїнський день боротьби із захворюваням на рак молочної залози. 

На актуальні запитання, пов’язані з цією недугою, відповідає головний позаштатний онколог-мамолог Департаменту охорони здоров’я Чернівецької ОДА Юрій Церковний.

Сьогодні відзначають Всеукраїнський день боротьби із захворюванням на рак молочної залози

ІНФОРМАЦІЙНИЙ ЛИСТ
20 жовтня 2016 року проводиться Всеукраїнський день боротьби із захворюванням на рак молочної залози.
Захворіти на рак молочної залози може будь-яка жінка, однак у одних ризик захворювання високий, а в інших - низький. Не позбавлені цього ризику і чоловіки, проте понад 99% всіх пацієнтів з раком молочної залози -жінки.
В Україні, як і у всьому світі, захворюваність на рак молочної залози зростає, в середньому на 1-2% за рік і у даний час в структурі онкопатології жінок рак грудної залози займає одне з перших місць.

Сьогодні відмічається Всесвітній День Серця

ІНФОРМАЦІЙНИЙ ЛИСТ 

 

29 вересня 2016 року відмічається Всесвітній День Серця. Вперше відзначення цього дня відбулось в 1999 році з ініціативи Всесвітньої федерації серця. Акцію підтримали Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ), ЮНЕСКО та інші організації. Цього року Всесвітній День Серця проходить під девізом: "Встань на шлях до здорового серця".

Всесвітня федерація серця у партнерстві з ВООЗ проводить заходи більш ніж в 100 країнах. В програму Дня серця входять масові перевірки здоров’я, публічні лекції, вистави, наукові форуми, виставки, концерти, фестивалі, спортивні змагання.

Гепатит С – виклик сучасному суспільству

Щороку кількість хворих на вірусні гепатити невпинно зростає. Насамперед, хворих на вірусний гепатит С. За даними експертів ВООЗ, в Україні вірусом гепатиту С інфіковано до 10% населення. У реєстрі хворих на вірусний гепатит С в Чернівецькій області знаходяться близько 600 осіб. При цьому, точна кількість людей, які страждають від цієї хвороби, невідома. Вірус «працює» тихо і вражає організм майже непомітно. Тож захворювання має малосимптомний перебіг і багато ще не знають про свій діагноз.

28 липня чернівчани зможуть пройти безкоштовне та анонімне тестування на виявлення вірусного гепатиту С

Автор:Прес-служба від 26-07-2016, 09:50

В місті Чернівці благодійний фонд "Нова сім"я" проводитиме благодійну акцію, метою якої є інформування населення щодо профілактики вірусних гепатитів. Кожен бажаючий матиме змогу пройти безкоштовне та анонімне тестування на виявлення вірусного гепатиту С.

 

Місце проведення заходу:

вул.Садова,1 (Центральний парк культури і відпочинку ім. Т. Шевченка)
Час проведення заходу: з 10.00 - 14.00 год.

Увага, гриби! Отруєння грибами небезпечне для життя

Автор:Прес-служба від 5-07-2016, 15:53

Аналіз випадків отруєнь грибами в Україні свідчить, що більшість отруєнь обумовлені вживанням пластинчатих отруйних грибів (насамперед, блідої поганки), які помилково сприймаються за їстівні печериці та сироїжки. Отруєння також можуть спричинити їстівні гриби, які не пройшли належної термічної обробки або виросли на забруднених територіях чи уздовж швидкісних трас. Адже бліда поганка у багатьох регіонах просто не росте, наприклад, на півдні, проте основні масові отруєння реєструють саме там.

Допомога при сонячному ударі

Автор:Прес-служба від 5-07-2016, 10:14

Тривалий вплив палючих променів на незахищену голову дуже небезпечно. Воно призводить до сильного нагрівання шкіри і черепа. Потім підвищена температура добирається до мозку, його нервових тканин і оболонок. Набрякає мозок, нерідкі точкові крововиливи, серйозне ураження ЦНС. Відбуваються патологічні процеси які стають причиною різкого погіршення самопочуття.

Провокуючі фактори

Профілактика гострих кишкових інфекцій: пам’ятка для населення

Для профілактики гострих кишкових інфекцій необхідно:

• дотримуватися правил особистої гігієни;

• ретельно мити руки з милом перед вживанням їжі, після повернення з вулиці та після кожного відвідування вбиральні;

• мити та тримати у чистоті всі поверхні та кухонні прилади, що використовуються для приготування їжі;

• користуватися індивідуальним посудом;

• запобігати проникненню комах та тварин до приміщень, де відбувається приготування їжі та зберігаються продукти харчування;

9 чинників, які згубно впливають на імунітет

Мабуть, питання поширення імунних захворювань буде актуальними завжди. Проте доцільніше зосередити увагу не на боротьбі з хворобами, а на їх попередженні. Адже іноді імунітет не потребує зміцнення. Достатньо тільки не нашкодити. Про ряд чинників, котрі здатні суттєво «підривати» роботу імунної системи, розповідає лікар-імунолог, доцент кафедри клінічної імунології, алергології та ендокринології ВДНЗУ «Буковинський державний медичний університет», головний позаштатний імунолог Департаменту охорони здоров’я Чернівецької ОДА  Галина Коваль.

Чинник №1 – неправильне харчування

Імунна система дуже делікатний багатогранний механізм. Завдати їй значної шкоди можуть навіть, здавалось би, банальні речі, як-от пропущений сніданок, недоспана година, сидяча робота тощо. Як відзначає Г. Коваль, чималу роль для нормальної роботи імунітету відіграє спосіб харчування.

Назад Вперед
Наверх
Інформаційне наповнення:
Обласний Центр Здоров'я, ЛПЗ області