Інформаційний Сайт
Департаменту охорони здоров’я
Чернівецької обласної державної адміністрації

 
на правах реклами

10 жовтня 2016 року відзначається Всесвітній день психічного здоров’я

ІНФОРМАЦІЙНИЙ ЛИСТ 

 

10 жовтня 2016 року відзначається Всесвітній день психічного здоров’я. Цього року він проходить під девізом: "Психологічне і психічне здоров’я: перша допомога для всіх".

Всесвітній день психічного здоров’я (англ. World Mental Health Day) відзначається щорічно 10 жовтня, починаючи з 1992 року. Проведення його було засновано з ініціативи Всесвітньої федерації психічного здоров’я та за підтримки Всесвітньої організації охорони здоров’я.

 

 

Перехід на лікування туберкульозу вдома допоможе зупинити епідемію в Україні (МОЗ)

Автор:Прес-служба від 26-09-2016, 09:32

16 вересня 2016 року під час прес-брифінгу, який проводився в рамках Міжнародного заходу з протидії поширення туберкульозу, експерти обґрунтували доцільність впровадження амбулаторної моделі лікування хворих на туберкульоз (ТБ) як однієї з найважливіших складових реформування системи охорони здоров’я заради подолання епідемії туберкульозу в Україні.

Йдеться про лікування закритої форми ТБ поза стаціонарами, на рівні первинної ланки медичної мережі та в домашніх умовах. Завдяки врахуванню індивідуальних потреб пацієнтів це сприятиме більшій прихильності хворих до лікування, що, безумовно, допоможе зменшити поширеність хвороби. Саме таку, зручнішу для хворих допомогу, називають пацієнт- орієнтованим підходом.

25 вересня- Міжнародний день глухонімих

Міжнародний День глухонімих, заснований в 1951 році за ініціативою ООН. Відзначається цей день в останню неділю вересня. Історія цього дня бере початок із діяльності Паризького інституту глухонімих (1760 рік), засновником якої був абат де Л’Епе.

Спілкуються люди із вадами слуху на особливій мові – мові жестів та погляду. Цю унікальну мову спілкування спеціально для глухонімих учасників конференцій, конгресів і симпозіумів розробили в 50-тих роках.

17 вересня 2016 року відзначається День фармацевтичного працівника України.

ІНФОРМАЦІЙНИЙ ЛИСТ
17 вересня 2016 року відзначається День фармацевтичного працівника України. Професійне свято фармацевтів було засноване президентом України № 1128/99 7 вересня 1999 року.
На сьогоднішній день у фармацевтичній галузі України працюють понад 350 тисяч осіб. Саме завдяки фармацевтам країна забезпечена усіма необхідними лікарськими препаратами. Більше того, Україна є експортером ліків, працюючи в цьому напрямку з 25 країнами світу. Асортимент препаратів, що випускається в Україні, постійно поновлюється. Особливо це стосується ліків, які виробляються після закінчення терміну дії первинного патенту.

Споживаючи дикорослі гриби, будьте обережні

Автор:Прес-служба від 2-09-2016, 15:13

Останні врожайні на дикорослі гриби роки зумовили чимало отруєнь серед любителі грибних страв. За інформацією ДУ "Чернівецький обласний лабораторний центр МОЗ України", впродовж цього року в області вже зареєстровано 7 випадків отруєнь грибами, в результаті яких постраждали майже два десятки осіб. Чимала кількість отруєнь внаслідок споживання дикорослих грибів була зареєстрована і в попередні роки. Зокрема у 2014 році сталось три випадки гострого отруєння грибами, а в 2013 році їх було 18, один з них – смертельний. Через споживання умовно-їстівних грибів тоді в Кельменецькому районі померла літня жінка.

Зважаючи на це, медичні фахівці застерігають любителів посмакувати дикорослими грибами щодо ризику отруєння.

ВВС: Українська демографія. Що змінилося за 25 років

Автор:Прес-служба від 8-08-2016, 15:42

За даними офіційної статистики, суто арифметично за 25 років незалежності населення України скоротилося на понад 9 млн осіб.

У 1991 році в Україні проживало 51,944 млн осіб, а станом на 1 січня 2016 – 42,760 млн осіб.

Найбільше українців було у 1993-му році - 52,244 млн осіб. Саме на цій цифрі базувалася реклама одного із популярних телеканалів, яку й досі пам'ятають більшість українців.

Втім, як пояснює ВВС Україна директор Інституту демографії та соціальних досліджень Елла Лібанова, до всіх цифр, які стосуються української демографії, треба ставитися обережно.

Дані за 2015-2016 роки подаються без урахування "тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим і м. Севастополя", також досить приблизними є дані щодо неконтрольованих Києвом територій на сході країни.

Грудне вигодовування – ключ до сталого розвитку

Автор:Прес-служба від 5-08-2016, 11:16

Впродовж 1-7 липня в області триває Всеукраїнський тиждень підтримки грудного вигодовування. Цьогоріч грудному вигодовуванню придали глобального значення. Природній метод вигодовування малюків розглядають як інтегровану частину Програми розвитку суспільства, розробленої ООН, "Цілі сталого розвитку 2016-2030". 

- Годування материнським молоком як золотий стандарт вигодовування малюків у світі популяризують давно. Нинішній тиждень підтримки грудного вигодовування присвячений темі "Грудне вигодовування  - ключ до сталого розвитку" та проходить під егідою ООН. З метою глобалізації підтримки природного вигодовування дітей його пов’язали з Програми розвитку суспільства ООН "Цілі сталого розвитку 2016-2030", - розповідає заступник головного лікаря з медичних питань Чернівецької обласної дитячої клінічної лікарні Наталія Скращук.

Гепатит С – виклик сучасному суспільству

Щороку кількість хворих на вірусні гепатити невпинно зростає. Насамперед, хворих на вірусний гепатит С. За даними експертів ВООЗ, в Україні вірусом гепатиту С інфіковано до 10% населення. У реєстрі хворих на вірусний гепатит С в Чернівецькій області знаходяться близько 600 осіб. При цьому, точна кількість людей, які страждають від цієї хвороби, невідома. Вірус «працює» тихо і вражає організм майже непомітно. Тож захворювання має малосимптомний перебіг і багато ще не знають про свій діагноз.

Назад Вперед
Наверх
Інформаційне наповнення:
Обласний Центр Здоров'я, ЛПЗ області