Категорія: Заходи та події, Центр Здоров'я, Здорове життя, Цікаве та корисне, На допомогу пацієнту
Останні врожайні на дикорослі гриби роки зумовили чимало отруєнь серед любителі грибних страв. За інформацією ДУ "Чернівецький обласний лабораторний центр МОЗ України", впродовж цього року в області вже зареєстровано 7 випадків отруєнь грибами, в результаті яких постраждали майже два десятки осіб. Чимала кількість отруєнь внаслідок споживання дикорослих грибів була зареєстрована і в попередні роки. Зокрема у 2014 році сталось три випадки гострого отруєння грибами, а в 2013 році їх було 18, один з них – смертельний. Через споживання умовно-їстівних грибів тоді в Кельменецькому районі померла літня жінка.
Зважаючи на це, медичні фахівці застерігають любителів посмакувати дикорослими грибами щодо ризику отруєння.
Впродовж 1-7 липня в області триває Всеукраїнський тиждень підтримки грудного вигодовування. Цьогоріч грудному вигодовуванню придали глобального значення. Природній метод вигодовування малюків розглядають як інтегровану частину Програми розвитку суспільства, розробленої ООН, "Цілі сталого розвитку 2016-2030".
- Годування материнським молоком як золотий стандарт вигодовування малюків у світі популяризують давно. Нинішній тиждень підтримки грудного вигодовування присвячений темі "Грудне вигодовування - ключ до сталого розвитку" та проходить під егідою ООН. З метою глобалізації підтримки природного вигодовування дітей його пов’язали з Програми розвитку суспільства ООН "Цілі сталого розвитку 2016-2030", - розповідає заступник головного лікаря з медичних питань Чернівецької обласної дитячої клінічної лікарні Наталія Скращук.
Категорія: Заходи та події, Центр Здоров'я, Здорове життя, Цікаве та корисне, На допомогу пацієнту
Щороку кількість хворих на вірусні гепатити невпинно зростає. Насамперед, хворих на вірусний гепатит С. За даними експертів ВООЗ, в Україні вірусом гепатиту С інфіковано до 10% населення. У реєстрі хворих на вірусний гепатит С в Чернівецькій області знаходяться близько 600 осіб. При цьому, точна кількість людей, які страждають від цієї хвороби, невідома. Вірус «працює» тихо і вражає організм майже непомітно. Тож захворювання має малосимптомний перебіг і багато ще не знають про свій діагноз.
За визначенням Закону України "Про попередження насильства в сім'ї", який Верховна Рада України ухвалила 2001 року, насильство в сім'ї - це "будь-які умисні дії фізичного, сексуального, психологічного чи економічного спрямування одного члена сім'ї по відношенню до іншого члена сім'ї, якщо ці дії порушують конституційні права і свободи члена сім'ї як людини та громадянина і наносять йому моральну шкоду, шкоду його фізичному чи психічному здоров'ю". Отже, жертвою домашнього насильства може стати будь-хто: жінка, яку постійно лає і б'є її чоловік, дівчинка-підліток, що страждає від сексуальних переслідувань свого вітчима, хлопчик, якого лупцює мати-алкоголічка, старенька бабуся, що її ненавидять власні діти.
Яку саме роль відіграє той чи той вітамін, і у яких продуктах його найбільше.
Вітамін Р — протиалергійна дія (глід, капуста, помідори, салата, шпинат, картопля).
Вітамін Н сповільнює процес сивіння волосся й облисіння, покращує згортання крові (гриби, морква, помідори, шпинат).
Вітамін А — впливає на ріст, забезпечує хороший зір і оберігає шкіру (броколі, морква, білокачанна і брюссельська капуста, кабачок, цикорій, шпинат, салата, щавель, петрушка, зелений горошок, гарбуз, соя);
За організації КМУ “Обласний центр здоров’я, сприяння Департаменту охорони здоров'я Чернівецької ОДА та головного управління охорони здоров'я Чернівецької міської ради в Чернівцях відбулась найбільша вулична акція щодо безкоштовної діагностики основних показників стану здоров’я «Медичне містечко». Його роботу у рамках проведення “Петрівського ярмарку” забезпечували державні та приватні лікувально-профілактичні заклади, а також громадські організації. Загалом до участі в акції долучились 11 організацій-учасників.
Як пояснює в. о. головного лікаря КМУ «Обласний центр здоров’я» Андрій Попадюк, основна мета акції полягала в охопленні якомога більшої кількості населення скринінговими методами діагностики, що, у свою чергу, дозволяє запобігти або своєчасно виявити чимало важких інвалідизуючих захворювань та попередити їх розповсюдження.
Для профілактики гострих кишкових інфекцій необхідно:
• дотримуватися правил особистої гігієни;
• ретельно мити руки з милом перед вживанням їжі, після повернення з вулиці та після кожного відвідування вбиральні;
• мити та тримати у чистоті всі поверхні та кухонні прилади, що використовуються для приготування їжі;
• користуватися індивідуальним посудом;
• запобігати проникненню комах та тварин до приміщень, де відбувається приготування їжі та зберігаються продукти харчування;
Категорія: Здорове життя, Цікаве та корисне, Профілактична медицина, На допомогу пацієнту
Мабуть, питання поширення імунних захворювань буде актуальними завжди. Проте доцільніше зосередити увагу не на боротьбі з хворобами, а на їх попередженні. Адже іноді імунітет не потребує зміцнення. Достатньо тільки не нашкодити. Про ряд чинників, котрі здатні суттєво «підривати» роботу імунної системи, розповідає лікар-імунолог, доцент кафедри клінічної імунології, алергології та ендокринології ВДНЗУ «Буковинський державний медичний університет», головний позаштатний імунолог Департаменту охорони здоров’я Чернівецької ОДА Галина Коваль.
Чинник №1 – неправильне харчування
Імунна система дуже делікатний багатогранний механізм. Завдати їй значної шкоди можуть навіть, здавалось би, банальні речі, як-от пропущений сніданок, недоспана година, сидяча робота тощо. Як відзначає Г. Коваль, чималу роль для нормальної роботи імунітету відіграє спосіб харчування.
Категорія: Центр Здоров'я, Здорове життя, Цікаве та корисне, Профілактична медицина, На допомогу пацієнту