Інформаційний Сайт
Департаменту охорони здоров’я
Чернівецької обласної державної адміністрації

 
на правах реклами

Споживаючи дикорослі гриби, будьте обережні

Автор:Прес-служба від 2-09-2016, 15:13

Останні врожайні на дикорослі гриби роки зумовили чимало отруєнь серед любителі грибних страв. За інформацією ДУ "Чернівецький обласний лабораторний центр МОЗ України", впродовж цього року в області вже зареєстровано 7 випадків отруєнь грибами, в результаті яких постраждали майже два десятки осіб. Чимала кількість отруєнь внаслідок споживання дикорослих грибів була зареєстрована і в попередні роки. Зокрема у 2014 році сталось три випадки гострого отруєння грибами, а в 2013 році їх було 18, один з них – смертельний. Через споживання умовно-їстівних грибів тоді в Кельменецькому районі померла літня жінка.

Зважаючи на це, медичні фахівці застерігають любителів посмакувати дикорослими грибами щодо ризику отруєння.

Грудне вигодовування – ключ до сталого розвитку

Автор:Прес-служба від 5-08-2016, 11:16

Впродовж 1-7 липня в області триває Всеукраїнський тиждень підтримки грудного вигодовування. Цьогоріч грудному вигодовуванню придали глобального значення. Природній метод вигодовування малюків розглядають як інтегровану частину Програми розвитку суспільства, розробленої ООН, "Цілі сталого розвитку 2016-2030". 

- Годування материнським молоком як золотий стандарт вигодовування малюків у світі популяризують давно. Нинішній тиждень підтримки грудного вигодовування присвячений темі "Грудне вигодовування  - ключ до сталого розвитку" та проходить під егідою ООН. З метою глобалізації підтримки природного вигодовування дітей його пов’язали з Програми розвитку суспільства ООН "Цілі сталого розвитку 2016-2030", - розповідає заступник головного лікаря з медичних питань Чернівецької обласної дитячої клінічної лікарні Наталія Скращук.

Гепатит С – виклик сучасному суспільству

Щороку кількість хворих на вірусні гепатити невпинно зростає. Насамперед, хворих на вірусний гепатит С. За даними експертів ВООЗ, в Україні вірусом гепатиту С інфіковано до 10% населення. У реєстрі хворих на вірусний гепатит С в Чернівецькій області знаходяться близько 600 осіб. При цьому, точна кількість людей, які страждають від цієї хвороби, невідома. Вірус «працює» тихо і вражає організм майже непомітно. Тож захворювання має малосимптомний перебіг і багато ще не знають про свій діагноз.

Насильство у сім’ї : види, заходи попередження

За визначенням Закону України "Про попередження насильства в сім'ї", який Верховна Рада України ухвалила 2001 року, насильство в сім'ї - це "будь-які умисні дії фізичного, сексуального, психологічного чи економічного спрямування одного члена сім'ї по відношенню до іншого члена сім'ї, якщо ці дії порушують конституційні права і свободи члена сім'ї як людини та громадянина і наносять йому моральну шкоду, шкоду його фізичному чи психічному здоров'ю". Отже, жертвою домашнього насильства може стати будь-хто: жінка, яку постійно лає і б'є її чоловік, дівчинка-підліток, що страждає від сексуальних переслідувань свого вітчима, хлопчик, якого лупцює мати-алкоголічка, старенька бабуся, що її ненавидять власні діти. 

Роль вітамінів та де їх найбільше

Яку саме роль відіграє той чи той вітамін, і у яких продуктах його найбільше.

Вітамін Р — протиалергійна дія (глід, капу­ста, помідори, салата, шпинат, картопля).

Вітамін Н сповільнює процес сивіння волосся й облисіння, покращує згортання крові (гриби, морква, помідори, шпинат).

Вітамін А — впливає на ріст, забезпечує хороший зір і оберігає шкіру (броколі, мор­ква, білокачанна і брюссельська капуста, кабачок, цикорій, шпинат, салата, щавель, петрушка, зелений горошок, гарбуз, соя);

Роботою «Медичного містечка» скористались понад 800 буковинців (ФОТО)

Автор:Прес-служба від 12-07-2016, 14:04

За організації КМУ “Обласний центр здоров’я, сприяння Департаменту охорони здоров'я Чернівецької ОДА та головного управління охорони здоров'я Чернівецької міської ради в Чернівцях відбулась найбільша вулична акція щодо безкоштовної діагностики основних показників стану здоров’я «Медичне містечко». Його роботу у рамках проведення “Петрівського ярмарку” забезпечували державні та приватні лікувально-профілактичні заклади, а також громадські організації. Загалом до участі в акції долучились 11 організацій-учасників.

Як пояснює в. о. головного лікаря КМУ «Обласний центр здоров’я» Андрій Попадюк, основна мета акції полягала в охопленні якомога більшої кількості населення скринінговими методами діагностики, що, у свою чергу, дозволяє запобігти або своєчасно виявити чимало важких інвалідизуючих захворювань та попередити їх розповсюдження.

Профілактика гострих кишкових інфекцій: пам’ятка для населення

Для профілактики гострих кишкових інфекцій необхідно:

• дотримуватися правил особистої гігієни;

• ретельно мити руки з милом перед вживанням їжі, після повернення з вулиці та після кожного відвідування вбиральні;

• мити та тримати у чистоті всі поверхні та кухонні прилади, що використовуються для приготування їжі;

• користуватися індивідуальним посудом;

• запобігати проникненню комах та тварин до приміщень, де відбувається приготування їжі та зберігаються продукти харчування;

9 чинників, які згубно впливають на імунітет

Мабуть, питання поширення імунних захворювань буде актуальними завжди. Проте доцільніше зосередити увагу не на боротьбі з хворобами, а на їх попередженні. Адже іноді імунітет не потребує зміцнення. Достатньо тільки не нашкодити. Про ряд чинників, котрі здатні суттєво «підривати» роботу імунної системи, розповідає лікар-імунолог, доцент кафедри клінічної імунології, алергології та ендокринології ВДНЗУ «Буковинський державний медичний університет», головний позаштатний імунолог Департаменту охорони здоров’я Чернівецької ОДА  Галина Коваль.

Чинник №1 – неправильне харчування

Імунна система дуже делікатний багатогранний механізм. Завдати їй значної шкоди можуть навіть, здавалось би, банальні речі, як-от пропущений сніданок, недоспана година, сидяча робота тощо. Як відзначає Г. Коваль, чималу роль для нормальної роботи імунітету відіграє спосіб харчування.

Назад Вперед
Наверх
Інформаційне наповнення:
Обласний Центр Здоров'я, ЛПЗ області