Інформаційний Сайт
Департаменту охорони здоров’я
Чернівецької обласної державної адміністрації

 
на правах реклами

Рак грудей - небезпека щодня

В Україні рак молочної залози займає перше місце серед онкологічних захворювань жінок працездатного віку. Щогодини в Україні від цієї недуги помирає одна жінка. Онкологи констатують, що, згідно зі статистикою, наша держава є однією з провідних в Європі за абсолютним числом захворюваності на рак молочної залози. Щоб привернути до цієї проблеми увагу суспільства, а, насамперед, жінок, щороку 20 жовтня проводять Всеукраїнський день боротьби із захворюваням на рак молочної залози. 

На актуальні запитання, пов’язані з цією недугою, відповідає головний позаштатний онколог-мамолог Департаменту охорони здоров’я Чернівецької ОДА Юрій Церковний.

Сьогодні відзначають Всеукраїнський день боротьби із захворюванням на рак молочної залози

ІНФОРМАЦІЙНИЙ ЛИСТ
20 жовтня 2016 року проводиться Всеукраїнський день боротьби із захворюванням на рак молочної залози.
Захворіти на рак молочної залози може будь-яка жінка, однак у одних ризик захворювання високий, а в інших - низький. Не позбавлені цього ризику і чоловіки, проте понад 99% всіх пацієнтів з раком молочної залози -жінки.
В Україні, як і у всьому світі, захворюваність на рак молочної залози зростає, в середньому на 1-2% за рік і у даний час в структурі онкопатології жінок рак грудної залози займає одне з перших місць.

10 жовтня 2016 року відзначається Всесвітній день психічного здоров’я

ІНФОРМАЦІЙНИЙ ЛИСТ 

 

10 жовтня 2016 року відзначається Всесвітній день психічного здоров’я. Цього року він проходить під девізом: "Психологічне і психічне здоров’я: перша допомога для всіх".

Всесвітній день психічного здоров’я (англ. World Mental Health Day) відзначається щорічно 10 жовтня, починаючи з 1992 року. Проведення його було засновано з ініціативи Всесвітньої федерації психічного здоров’я та за підтримки Всесвітньої організації охорони здоров’я.

 

 

Сьогодні відмічається Всесвітній День Серця

ІНФОРМАЦІЙНИЙ ЛИСТ 

 

29 вересня 2016 року відмічається Всесвітній День Серця. Вперше відзначення цього дня відбулось в 1999 році з ініціативи Всесвітньої федерації серця. Акцію підтримали Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ), ЮНЕСКО та інші організації. Цього року Всесвітній День Серця проходить під девізом: "Встань на шлях до здорового серця".

Всесвітня федерація серця у партнерстві з ВООЗ проводить заходи більш ніж в 100 країнах. В програму Дня серця входять масові перевірки здоров’я, публічні лекції, вистави, наукові форуми, виставки, концерти, фестивалі, спортивні змагання.

Перехід на лікування туберкульозу вдома допоможе зупинити епідемію в Україні (МОЗ)

Автор:Прес-служба від 26-09-2016, 09:32

16 вересня 2016 року під час прес-брифінгу, який проводився в рамках Міжнародного заходу з протидії поширення туберкульозу, експерти обґрунтували доцільність впровадження амбулаторної моделі лікування хворих на туберкульоз (ТБ) як однієї з найважливіших складових реформування системи охорони здоров’я заради подолання епідемії туберкульозу в Україні.

Йдеться про лікування закритої форми ТБ поза стаціонарами, на рівні первинної ланки медичної мережі та в домашніх умовах. Завдяки врахуванню індивідуальних потреб пацієнтів це сприятиме більшій прихильності хворих до лікування, що, безумовно, допоможе зменшити поширеність хвороби. Саме таку, зручнішу для хворих допомогу, називають пацієнт- орієнтованим підходом.

25 вересня- Міжнародний день глухонімих

Міжнародний День глухонімих, заснований в 1951 році за ініціативою ООН. Відзначається цей день в останню неділю вересня. Історія цього дня бере початок із діяльності Паризького інституту глухонімих (1760 рік), засновником якої був абат де Л’Епе.

Спілкуються люди із вадами слуху на особливій мові – мові жестів та погляду. Цю унікальну мову спілкування спеціально для глухонімих учасників конференцій, конгресів і симпозіумів розробили в 50-тих роках.

17 вересня 2016 року відзначається День фармацевтичного працівника України.

ІНФОРМАЦІЙНИЙ ЛИСТ
17 вересня 2016 року відзначається День фармацевтичного працівника України. Професійне свято фармацевтів було засноване президентом України № 1128/99 7 вересня 1999 року.
На сьогоднішній день у фармацевтичній галузі України працюють понад 350 тисяч осіб. Саме завдяки фармацевтам країна забезпечена усіма необхідними лікарськими препаратами. Більше того, Україна є експортером ліків, працюючи в цьому напрямку з 25 країнами світу. Асортимент препаратів, що випускається в Україні, постійно поновлюється. Особливо це стосується ліків, які виробляються після закінчення терміну дії первинного патенту.

Споживаючи дикорослі гриби, будьте обережні

Автор:Прес-служба від 2-09-2016, 15:13

Останні врожайні на дикорослі гриби роки зумовили чимало отруєнь серед любителі грибних страв. За інформацією ДУ "Чернівецький обласний лабораторний центр МОЗ України", впродовж цього року в області вже зареєстровано 7 випадків отруєнь грибами, в результаті яких постраждали майже два десятки осіб. Чимала кількість отруєнь внаслідок споживання дикорослих грибів була зареєстрована і в попередні роки. Зокрема у 2014 році сталось три випадки гострого отруєння грибами, а в 2013 році їх було 18, один з них – смертельний. Через споживання умовно-їстівних грибів тоді в Кельменецькому районі померла літня жінка.

Зважаючи на це, медичні фахівці застерігають любителів посмакувати дикорослими грибами щодо ризику отруєння.

Назад Вперед
Наверх
Інформаційне наповнення:
Обласний Центр Здоров'я, ЛПЗ області