Інформаційний Сайт
Департаменту охорони здоров’я
Чернівецької обласної державної адміністрації

 
на правах реклами

В Україні буде новий клінічний протокол лікування хворих на ВІЛ/СНІД

Під головуванням заступника Міністра охорони здоров’я Романа Ілика 19 серпня 2016 року в МОЗ відбулося чергове засідання мультидисциплінарної робочої групи з питань удосконалення організації лікування хворих на ВІЛ-інфекцію/СНІД в Україні.

На засіданні робочої групи було обговорено напрацювання проектів нових клінічної настанови та клінічного протоколу лікування хворих на ВІЛ-інфекцію/СНІД в Україні, які зараз розробляються паралельно з урахуванням сучасних тенденцій і рекомендацій ВООЗ.

Пацієнти обласного центру з профілактики та боротьби зі СНІДом забезпечені антиретровірусною терапією

Автор:Прес-служба від 6-07-2016, 16:36

Як інформує в. о. головного лікаря Чернівецького обласного центру з профілактики та боротьби зі СНІДом Володимир Мочульський, ВІЛ-інфіковані мешканці області наразі цілком забезпечені антиретровірусною терапією. Завдяки Глобальному Фонду з боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією, а також американському ПЕПФАРМу та надходженням препаратів, закуплених МОЗ, антиретровірусна терапія для пацієнті центру СНІДу є в наявності щонайменше на рік.

- В забезпечені наших пацієнтів антиретровірусною терапією суттєво допомогли міжнародні організації, оскільки відповідно до заявок 2015 року в область надійшло тільки 50% препаратів для антиретровірусної терапії, закуплених за кошти державного бюджету, - пояснює В. Мочульський.

Відбулось засідання обласної координаційної ради з протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу

У Чернівецькій обласній державній адміністрації відбулося засідання обласної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу, у якомуі взяли участь: заступник директора Департаменту охорони здоров’я Чернівецької ОДА Юрій Лесюк, голова правління Чернівецького обласного відділення ВБО «Всеукраїнська мережа людей, що живуть з ВІЛ», заступник голови Ради Вадим Велижанін, представники структурних підрозділів облдержадміністрації та громадських організацій, а також головні лікарі профільних медичних закладів.

На порядку денному ради було декілька питань. Насамперед, учасники засідання заслухали доповідь генерального директора обласного спеціалізованого об’єднання «Фтизіатрія» Івана Гавриша щодо створення Міжсекторальної робочої групи з питань протидії захворюванню на туберкульоз, яке члени ради схвалили, проголосувавши майже одноголосно.

Вихованцям протитуберкульозного санаторію «Садгора» розповіли як запобігти ВІЛ/СНІДу

Автор:Прес-служба від 3-12-2015, 16:19

З нагоди Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом у Чернівецькому  обласному  дитячому  протитуберкульозному   санаторію   «Садгора» відбувся тематичний виховний захід на тему «СНІД не спить». Його метою було виховання у дітей відповідальністі за своє життя та здорове майбутнє, а також розширення знань дітей про СНІД, ВІЛ-інфекцію, шляхи їх поширення, методи і засоби профілактики тощо.

 

Керівник обласного центру боротьби зі СНІДом провів консультування з громадянами

Відповідно до розпорядження Чернівецької обласної державної адміністрації, за участю в. о. головного лікаря Чернівецького обласного центру з профілактики та боротьби зі СНІДом Володимира Мочульського та головного лікаря обласного центру здоров’я Василя Задорожного в області відбулось обговорення проблеми запобігання та боротьби з ВІЛ-інфекцією/СНІДом.

Насамперед, В. Мочульський проаналізував рівень захворюваності на ВІЛ-інфекцію/СНІД у Чернівецькій області. Зокрема він підкреслив, що на Буковині цей показник один з найнижчих в Україні. Також фахівець розповів про медичний супровід ВІЛ-позитивних осіб та хворих на СНІД, відзначивши, що завдяки Глобального фонду, держава цілком забезпечує їх антиретровірусною терапією.

Україна об’єднує зусилля на міжнародному рівні у профілактиці ВІЛ/СНІДу

Автор:Прес-служба від 8-10-2015, 10:09

Вчора відбулося урочисте підписання чотиристороннього Меморандуму про взаєморозуміння та співпрацю у сфері протидії ВІЛ/СНІД між Міністерством охорони здоров’я України, ДУ «Український центр контролю за соцхворобами МОЗ України», Об’єднаною Програмою ООН з ВІЛ/СНІД (ЮНЕЙДС) та компанією Deutsche Gesellschaft für internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH в Україні.

Цей Меморандум дає можливість об’єднати зусилля для боротьби з епідемією ВІЛ-інфекції, зміцнити партнерство та заручитися міжнародною підтримкою для подолання епідемії ВІЛ в Україні. Вперше в Україні такий рамковий документ за участю міжнародних партнерів має на меті профілактику ВІЛ-інфікування серед загального населення.

Нова ера протидії СНІДу, туберкульозу та малярії: стратегія Глобального фонду на 2017-2021рр

Автор:Прес-служба від 9-09-2015, 12:05

На початку вересня у м. Буенос-Айрес (Аргентина) відбувся дводенний Форум Партнерства Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією з метою розробки стратегії Глобального фонду на період 2017-2021років, учасниками якого стали представники з Латинської Америки, Карибського басейну, Східної Європи та Центральної Азії.

Ця зустріч стала третьою серед подібних заходів з розробки стратегії Глобального Фонду на 2017-2021 роки: у травні в Аддіс-Абебі (Ефіопія) та у червні 2015 у Бангкоку (Таїланд) відбулися зустріч представників інших регіонів світу.

Представники обласного центру здоров’я та обласного центру з профілактики і боротьби зі СНІДом долучилися до семінару соціальної служби (ФОТО)

Впродовж 22-23 липня в Чернівцях на базі бізнес-центру відбувся семінар Чернівецького обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді щодо здійснення профілактичної роботи серед неповнолітніх та молоді з метою попередження соціально небезпечних хвороб. Основне завдання семінару було спрямоване на підвищення професійності працівників соціальних служб та розширення міжвідомчих зв’язків для здійснення соціальної роботи з різними віковими категоріями населення області.

У заході взяли участь спеціалісти обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, представники громадських організацій,

Відбулося перше цьогорічне засідання обласної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу (ФОТО)

У Чернівецькій обласній державній адміністрації відбулося засідання обласної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу. Після затвердження оновленого складу, цьогоріч координаційна рада зібралася вперше. Відтак, у засіданні взяли участь: заступник директора Департаменту охорони здоров’я Чернівецької ОДА – начальник управління організаційно-ресурсного забезпечення Юрій Лесюк, голова правління Чернівецького обласного відділення ВБО «Всеукраїнська мережа людей, що живуть з ВІЛ», заступник голови Ради Вадим Велижанін, представники структурних підрозділів облдержадміністрації та громадських організацій, а також головні лікарі профільних медичних закладів.

Представники обласного центру здоров’я взяли участь у столичній нараді щодо комунікацій регіональних рад з питань протидії ТБ та ВІЛ/СНІДу

В рамках реалізації проекту «Зміцнення Національної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу» за ініціативи Міністерства охорони здоров’я України та підтримки Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією у Києві відбулась дводенна нарада з елементами тренінгу на тему: «Побудова ефективної моделі комунікації на рівні регіональних рад з метою удосконалення залучення представників громадського суспільства до управління програмами». У нараді-тренінгу взяли участь: секретаріат Національної ради,

Назад Вперед
Наверх
Інформаційне наповнення:
Обласний Центр Здоров'я, ЛПЗ області